Felix Slováček dostal Nejhezčí dárek! Víme jaký!

V absolutně vyprodané Lucerně proběhl Galavečer oslavence Felixe Slováčka k jeho 70. narozeninám. Na jeho počest mu přišly popřát takové hvězdy, jakými jsou Karel Gott, Hana Zagorová, Petra Janů, Eva Pilarová, Monika Absolonová, Jitka Zelenková, Ilona Csáková, Sisa Sklovska, Josef Laufer, Laďa Kerndl, Dasha, Pavel Vítek, Kateřina Brožová, Martin France, nebo Leona Machálková.


Zároveň se zde předvedly i nové pěvecké tváře, které velmi překvapily: operní zpěvačky Pavlína Senič a Markéta Mátlová, Jan Smigmator, Martina Bártová nebo Jakub Hubner.


Od počátku panovala v Lucerně nádherná a uvolněná atmosféra s neutichajícím potleskem, kde se střídaly hvězdy jak na běžícím pásu. Koncert byl odehrán bez přestávky a trval něco málo přes dvě hodiny a zazněly jak hity samotných interpretů, tak i vyloženě skladby, které byly speciálně k tomuto koncertu zaranžovány.


Z obou balkonů Lucerny se stal taneční parket, a dokonce i účinkující v zákulisí tancovali, a tak bylo možné například vidět trio Machálková, Sklovska a Brožová, jak se objímaly kolem ramen a svým tanečním uměnín doprovázely své kolegy, kteří v tu chvíli pěli na podiu.


V sále Lucerny během koncertu Felix zároveň převzal čestný doktorát, který je udělován výjimečně jednou za rok výjimečným osobnostem, z čehož bylo ve Felixových očích vidět upřímnou radost. A též byl za účasti oslavence společně se zpěvákem Martinem France, který koncert pořádal společně s agenturou Michaely Kocourkové předán šek na 70.000 korun Nadačnímu fondu Dar sluchu přímo na jevišti.


Zpívající dámy se předvedly v krásných večerních toaletách a zpívající pánové se chovali galantně ke svým kolegyním jak v zákulisí, tak na jevišti, přesně tak, jak si tato akce zasloužila.


Velkým překvapením bylo například vystoupení Felixovy dcery Aničky, která mu zazpívala písničku Červená růžičko, která je srdcovou záležitostí Felixe a Dády Patrasové, která si se svým mužem zároveň střihla duet.


Po odzpívání Hany Zagorové a Karla Gota, který poprvé na veřejnosti zazpíval po své nemoci s hlasivkami, přišlo poslední a veliké překvapení jak pro slavného saxofonistu, tak pro diváky v sále, neboť v programech, které dostávaly zdarma při vstupu do Lucerny a v seznamu písní toto překvapení nebylo napsáno. Felix Slováček junior spolu s Martinem France vymysleli, že udělají v novém kabátu třicet let starý hit Jiřího Zmožka a Zdeňka Rytíře Nejhezčí dárek a se všemi účinkujícími tuto skladbu natočili a u té příležitosti nechali vydat i singl s videoklipem. Touto písničkou končil zároveň celý koncert v Lucerně, kdy po odzpívání všichni přítomní diváci tleskali dlouho vestoje. Při odchodu z Lucerny přítomní hosté dostávali tento natočený CD singl jako dárek a památku na tuto hudební událost.


Na následné after party ve Fusion hotelu se pak tento singl pokřtil za účasti kmotrů Karla Vágnera, obou Felixů, Anny Slováčkové, která tento klip natáčela a sestříhala a také mecenáše této nahrávky Jiřího Horáka ze společnosti King Smoking a pak už se vytvořila nekončící řada gratulujících hostů, kteří přišli popřát Felixovi k jeho narozeninám, zatím co se ostatní napájeli třeba vlastnoručně uvařeným pivem Felixe Slováčka, jež stačil uvařit v Plzeňském prazdroji přibližně tři týdny před narozeninami. K tomu všemu hrála cimbálovka a tak se hosté rozcházeli, když už venku bylo opět světlo.

Foto: Martin Production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353