Herečka Lenka Kořínková: Teď učím angličtinu!

Jan Kraus přivítal ve své televizní show bývalou herečku a zpěvačku Lenku Holas Kořínkovou a připomněl, že se spolu znají už hodně dlouho. „To je přece jedno, jak dlouho se známe,“ ohradila se Lenka, která Krausovi záhy vysvětlila, že nepřišla, aby se bavila o minulosti. „O minulosti se nechci bavit, obtěžuje mě bavit se o minulosti. Chci mluvit o tom, co dělám teď.“ Moderátor se tvářil překvapeně: „Já myslel, že bude sranda, že zavzpomínáme…“ Lenka podotkla, že si Jana Krause pamatuje, když mu bylo osmnáct, z natáčení jednoho filmu. „Byl jsi ostrej a holky se tě bály…“ A Kraus kontroval tím, že o Lence zase kluci tehdy říkali, že je s ní sranda. „To není pravda,“ ohradila se dotčeně za smíchu publika Lenka, který byla koncem sedmdesátých let našim největším sexuálním symbolem.


A prozradila potom moderátorovi, jaké knihy napsala. „V čem spočívala ta tvoje dieta, o které jsi také psala?“ chtěl vědět moderátor. Lenka vysvětlila, že šlo o princip dělené stravy, který si však pozměnila podle svého. Ujistila Krause, že jí nešlo o zhubnutí, ale o to, aby jedla zdravě. „Já už dvacet let jím, jak jím,“ dodala. „Ale nechci mluvit o jídle. V roce 2006 jsem začala učit angličtinu a o té jsem tady chtěla mluvit,“ vysvětlila Krausovi. „Lenko, ty jsi kamarádka, tak já ti pomůžu,“ nabídl se Kraus a pokračoval za smíchu diváků: „Hele, ty prý učíš angličtinu?“ Lenka vysvětlila, že už v Austrálii si udělala svůj systém učení angličtiny. „Učím angličtinu na bázi selského rozumu. Tvrdím taky, že takzvaná britská a americká angličtina jsou mýty. To je pořád to samý. To je, jako kdyby někdo tvrdil, že pytel se na Moravě píše s měkkým i a v Čechách s tvrdým y. Já jsem se rozhodla, že angličtinu budu prostě učit úplně jinak…“ A pak Lenka popsala Janu Krausovi, jak by to vypadalo, kdyby se domlouvali na výuce: „Zeptala bych se tě, kolikrát týdně chceš chodit, kolik toho umíš… Začali bychom přivlastňovacími zájmeny…“ To už umím: I’m Honza,“ pochlubil se Kraus.


„Jsi herečka, zpívala jsi a dobře, psala jsi knížky o dietách, žila jsi v Austrálii… Co jsi tam vůbec dělala?“ chtěl vědět moderátor. „Zpívala jsem. Říká se, že jsem se tam měla hůře než tady. Ale ona to tak úplně pravda nebyla. Samozřejmě jsem taky ze začátku pracovala v samoobsluze, ale pak jsem tam zpívala. Tou muzikou jsme se tam živili šest let. Zpívala jsem všechno od jazzu po rock,“ zavzpomínala Lenka.


Michal Malátný, frontman skupiny Chinaski, herečka, zpěvačka a v současnosti učitelka angličtiny Lenka Holas Kořínková a majitel pohřebního ústavu Ivan Genov usednou dnes na červenou pohovku Jana Krause. Jak vnímá Michal Malátný svou profesi? Proč se Lenka Holas Kořínková snaží napsat učebnici angličtiny? A proč se dříve mnohem více pohřbívalo v kovových rakvích? Uvidíte v premiérovém třicátém šestém díle Show Jana Krause v pátek 6. května ve 22 hodin na Primě.

Foto: TV Prima