Eva Burešová a její sestřička Petra Horvátová končí v seriálu Modrý kód!

Pětadvacetiletá herečka Eva Burešová, kterou diváci seriálu Modrý kód znají jako sestřičku Petru Horvátovou, strávila s touto rolí téměř tři roky. My jsme ji navštívili na natáčení, kde padla poslední klapka její seriálové role.

FRH_0743

Po Markovi Němcovi, Janu Rosákovi nebo Anastasii Chocholaté opouští seriál další oblíbená postava. Stejně tak jako Marek Němec nebo Anastasie Chocholatá se však Eva může do seriálu vrátit. Podařilo se nám totiž ze zákulisí zjistit, že její role nezemře. Tuto šanci scenaristé Modrému kódu nedali například Janu Rosákovi, jehož postavu docenta Hofbauera nechali zemřít.

Eva Burešová se téměř za tři roky stihla objevit téměř ve 200 dílech Modrého kódu. Stala se také tváří edukačního spotu k cukrovce v kampani – Když jde o život ve spolupráci s Českým červeným křížem.

HML_4284

Evo, dnes se loučíte s postavou Petry Horvátové, se kterou jste strávila téměř tři roky. Jak probíhalo loučení na place? Bylo to velmi emotivní. Do poslední chvíle mi to vůbec nedocházelo. Točili jsme od rána a bylo opět hodně prostojů, ale jakmile jsme začali točit můj poslední obraz, nechtělo se mi domů. Když pak přišli všichni na plac a loučili se se mnou, probudil se ve mně strašný stesk. Byla to dlouhá a nádherná doba,“ prozradila nám herečka.

Měla jste s Petrou něco společného, byla vám něčím blízká? Myslím si, že za tu dobu jsme se staly jednou osobou. Rozdílný byl jen makeup a počet piercingů.“

FRH_5366

Co se vám honilo hlavou, když jste se musela rozhodnout, zda seriál Modrý kód opustit? Ještě nemůžu prozradit, proč z Modrého kódu vůbec odcházím, ale věřím, že diváci pochopí proč tomu tak je. Rozhodnutí bylo rychlé, ale samozřejmě jsem si říkala, že se mi bude stýskat… je to složité, to víte, opravdu jsem zažila na place spoustu nádherných chvil. Ale Petra neumírá, Petra žije a může se kdykoliv vrátit!“ dozvěděli jsme se se smíchem od herečky.

YAN_8707

Vždycky mě to samozřejmě mrzí, když odchází z natáčení Modrého kódu a z našeho rubavského urgentu někdo, koho mám ráda a s kým si troufnu říct, že si rozumíme a s kým je legrace. Nejenom moje seriálová role Mery měla ráda Petru, a byla to taková její svěřenkyně, podporovala ji, tak i v reálu já mám ráda Evu, rozuměli jsme si spolu a bylo nám na urgentu moc fajn. Takže mě to opravdu mrzí, je to divné, když nás kolegové opouští. Naštěstí nás ale opouští jen před kamerou,“ sdělila nám k odchodu Evy Burešové Sabina Laurinová.

Foto: TV Prima