Eva Borská s dalšími zpěváky podpořila dětské a novorozenecké oddělení

Další ročník benefičního koncertu a dětského dne Kdo má rád… je úspěšně za pořadateli… i když… „Bavili se zpěváci i publikum. Výtěžek pomůže opět prachatické nemocnici,“ shrnula koncert v Nových Hradech hejtmanka Stráská.

Borska Eva - A

Skvělé pěvecké výkony. Tleskající i roztančené publikum. To vše podkresleno peněžním výnosem ve výši 51 250 korun pro dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice. Takový je sumář již 9. ročníku akce Kdo má rád, která se konala v na zámku v Nových Hradech na Českobudějovicku,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská, která nad koncertem tradičně převzala záštitu. Sama na něm v uplynulých letech ve své současné funkci, i před tím, coby náměstkyně hejtmana, nechyběla ani jednou. Záštitu převzala i ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová nebo starosta města Nové Hrady Vladimír Hokr či starostové Martin Malý a Věra Korčaková.

Urbanova Ina

Na pódiu se tu pak představili například Eva Borská, Martina Balogová, Světlana Nálepková, Martin France či Jiří Štědroň a ze Slovenska pěvecká legenda Marcela Laiferová nebo mladý zpěvák Martin Harich. Taktovky se v roli moderátorky ujala opět Markéta Mayerová, která na podiu zároveň oslavila své narozeniny a dostala krásný dort od cukrárny až z Moravy a čokoládové pastelky.

Stedron Jiri a France Martin - 5414a

Hlavním cílem je, aby se na této akci všichni dobře bavili. A to se nám opět povedlo. Navíc, byť na Medarda, skvěle vyšlo počasí. Děkuji všem, kteří se na přípravě koncertu podíleli i těm, kteří v rámci vstupného či jinak finančně přispěli na dobrou věc,“ uvedla hejtmanka Stráská s tím, že kraj bude projekt Kdo má rád i nadále podporovat.

Laiferova Marcela a France Martin

Byť se akce na první pohled zdála bez problémů, producenti koncertu si zažili opravdový produkční horor. „Podium už stálo na místě a čekalo se na domluveného zvukaře, který v týdnu sice komunikoval, ale už s problémy. Ještě v 11 hodin napsal zvukař, že už je na místě někde v okolí a od 12 hodin už přestal brát telefony a vytípával všem telefony. Kolem 14 hodiny hodiny produkce rozhodla, že se bude shánět nový zvukař a tak začaly neskutečné točky, ale po 2 hodinách obvolávání, kdy jsme zburcovali celé jižní Čechy a všichni se snažili pomoci, se zvukař pan Černý ozval z jižních Čech z Yamasound, překopal celý svůj sobotní program a přijel pomoci. Tím jsme celý koncert posunuli pouze o půl hodiny, protože ještě v 18.10 hodin se zvučilo a koncert jsme mohli spustit v 18.30 hodin. No a ten »dáreček«, který se o tento průšvih postaral, je Čeněk Motl, který pochází z Chotěboře, tak chci pouze upozornit další pořadatele, aby si dali na toto jméno opravdu velký pozor, protože stát se to může samozřejmě klidně někomu dalšímu. Dodnes neměl odvahu zvednout telefon a jakkoliv se omluvit,“ pronesl velmi překvapivě producent koncertu Martin France. „To se nám za jedenadvacet let, kdy produkci děláme, ještě nestalo. Ale co nás nezabije, to nás posílí,“ dodal France už s úsměvem.

Janovska Jana - 372A

Peníze na nákup vaniček či přebalovacích pultů

Poděkování účinkujícím zaznělo i od hlavního strůjce tohoto projektu, zpěváka Martina France. „Když se sejde tak bezvadná parta zpěváků a k tomu se přidá výborné publikum, je to vždy radost. Navíc tu pomáháme dobré věci v podobě finančního příspěvku pro prachatickou nemocnici. Už nyní se těším za rok na jubilejní desátý ročník, kam všechny samozřejmě zvu,“ dodal France.

Za pravdu mu dala i Světlana Nálepková. „Nebereme to jako práci. Spíše jako setkání s milými kolegy podkreslené dobrou věcí. Publikum i prostředí bylo úžasné, opravdu jsem si to užila,“ uvedla Nálepková.

Harich Martin s pritelkyni - 077

Ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš sdělil, že se letos pro tamní dětské a novorozenecké oddělení podařilo získat 51 250 korun. „Peníze z této příjemné akce použijeme například na nákup vaniček nebo přebalovacích pultů. Moc děkujeme,“ řekl Čarvaš.

France Martin - 418A

Celou akci, jejíž součástí byl i Dětský den, pozitivně zhodnotil také starosta Nových Hradů Vladimír Hokr. „Těší mě, že jsme tento benefiční koncert mohli hostit již potřetí a sami vidíme, že to má narůstající tendenci. Věřím, že se všem u nás v zámecké zahradě opět líbilo a že se potkáme příští rok při kulatém 10. ročníku v sobotu 6. června 2010,“ uzavřel starosta Hokr.

Balogova Martina, France Martin, Harich Martin, Urbanova Ina - 5

Foto: Martin Production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353