Dyk se promění v Monstra a Toužimský ve Frankensteina

RockOpera Praha připravuje adaptaci slavného románu Mary Shelleyové Frankenstein. Rocková opera bude zároveň pokračováním hororové série divadla, která začala Vymítačem. Koncertní podobu opery představilo divadlo již na Silvestra 2018. Premiéra nového díla autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest proběhne v Rock Opeře Praha 10. dubna.

vizual-viktor

Hlavních rolí se ujmou Viktor Dyk v roli Monstra a doktora Frankensteina ztvární Honza Toužimský. Vedle nich se na jevišti představí i jedna z hlavních tváří Vymítače Žántí, zakladatelka RockOpery Praha Pavla Forest nebo vycházející pěvecká hvězdička Honza Tláskal. Obsazení pak nově doplní Magdalena Tempírová, která se poprvé představila ve Vymítači v roli ďábla a která oslovila rockové publikum growlingem v kontrastu k panenkovskému vzhledu. V rockové opeře ztvární vraždícího maniaka v těle oživlé dětské hračky.

image003

Na románu Frankenstein nás zaujalo, že je v literatuře prvním dílem svého druhu, a že ho napsala žena. Postavy v něm mají emotivní, podvědomé reakce. Z toho vychází i choreografie Iriny Andreevy, která působí až animálně,“ říká libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že chystaná rocková opera prý bude i pro skalní fanoušky divadla neobvyklá a šokující.

frankie-kresba

Mistryně pohybového divadla Irina Andreeva, hlavní postava souboru Teatr Novogo Fronta, opět zapojí do choreografie také Rockovou akademii RockOpery Praha, kterou mohli diváci vidět už ve Vymítači. I tentokrát členové akademie předvedou sborový zpěv ve stylu Orffovy Craminy Burany představující vedle moderního metalu velkou inspiraci pro skladatele a uměleckého ředitele divadla Milana Steigerwalda. Z tvorby rockové opery je nadšen také režisér Roman Štolpa, jenž chtěl téma zpracovat už dříve.

_N2A6471

Více infa: www.rockopera.cz

Facebook: https://www.facebook.com/rockopera.cz/

_N2A6469 _N2A6397 _N2A6206 _N2A6131 _N2A6056 _N2A5894

Foto: RockOpera Praha / Martin Paldus


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353