Drsný hokejista Ručinský ukázal, jaké má srdce!

Olympijský vítěz z Nagana, světový šampion v ledním hokeji a jeden z našich nejlepších hráčů Martin Ručinský je sice na ledě drsňák, ale ve skutečnosti má dobré srdce. Nedávno se například stal patronem charitativní akce, kterou podpořil nejen osobní účastí, ale také dárcovstvím svého vlastnoručně podepsaného dresu. Výtěžek z jeho internetové dražby totiž přispěje k tomu, aby se opuštěné děti dostaly poprvé v životě k moři.


Večírek s názvem V.I.P. All Television Párty aneb 2. večer pro dobrou věc uspořádala internetová hudební a lifestylová televize All Television, která už čtvrtým rokem přináší reportáže nejen ze světa hudby. Mejdan, jenž byl v pořadí druhou ze série čtyř akcí s charitativním kontextem, se konal ve stylovém Loca café baru na pražském Smetanově nábřeží nedaleko Karlova mostu. Zatímco hvězdami minulé párty v klubu TopGear byli politik a spisovatel Radek John a komik Václav Upír Krejčí, tentokrát se rozhodli udělat dobrý skutek hokejisté Jiří Tlustý z týmu NHL Carolina Hurricanes, Vladimír Sobotka z NHL St. Louis Blues, Jiří Sekáč z HC Lev Praha a Karel Kubát z HC Sparta Praha, přičemž patronem večera se stal Martin Ručinský.


Ten věnoval organizátorům akce s předstihem svůj dres, který byl na internetu vydražen za 4 614 korun. Jeho předání se mělo uskutečnit právě v baru Loca, jenomže dražitel Dalibor Kunčický se v té době nacházel na pracovní cestě ve Slovinsku, a tak mu byl dres po skončení mejdanu zaslán poštou. Z pracovních důvodů se nemohl dostavit ani dražitel dalšího dresu, který věnoval tým HC Lev Praha a který prostřednictvím internetové dražby získal za 1 114 korun Petr Šanta. Zástupce Lva, útočník Jiří Sekáč, který měl v plánu dres předat, vítězi alespoň pogratuloval na dálku.


Kromě ligových hokejistů přišly charitativní počin televize All Television podpořit také osobnosti týmu HC Olymp Praha, který vznikl před devíti lety pro televizní seriál Poslední sezóna a který funguje dodnes. Nechyběli například sportovní komentátor Jiří Hölzel, Jan Platil, Karel Frýd a bývalý nejlepší střelec v historii hokejové Sparty Jiří Zelenka. Kapitán Olympu herec Martin Dejdar se však na poslední chvíli – prostřednictvím manažerky týmu Evy Pitrové – omluvil kvůli zpoždění při natáčení.
Program večera, který opět výtečně moderoval zpívající spisovatel Richard Sacher, byl i navzdory nepřítomnosti několika hostů poměrně pestrý. Jeho součástí byly například dvě módní přehlídky – návštěvníci se kochali pohledem nejen na sličné modelky, ale také na šaty z kolekce americké společnosti Glamor a pražského svatebního Studia Agnes. Zajímavý a místy i vtipný byl rozhovor s Martinou Stawiarzovou, ředitelkou Dětského domova Hora sv. Kateřiny, a jejím kolegou Honzou Ptáčkem. Ti do Loca café baru přijeli s několika dětmi, kvůli nimž se série charitativních večírků koná.


„Naše televize za výtěžek z těchto akcí zaplatí dětem z dětského domova zájezd na moderátorský workshop do italského letoviska Caorle, který se uskuteční v termínu 18. – 27. září 2014. Děti si mohou vyzkoušet ve svém životě něco nového. Podívají se k moři, dostanou příležitost postavit se s mikrofonem před kameru a zažít na vlastní kůži pozici moderátora. Také si budou moci zahrát v některém z plánovaných videoklipů, které se v Itálii budou natáčet,“ prozradila moderátorka a zpěvačka Lucy Junk, jež je oficiální tváří All Television a jež v rámci obou módních přehlídek předvedla několik zajímavých modelů. Zároveň celý večer organizovala společně se svým partnerem a kolegou Jakubem Schulzem, mimochodem bývalým hokejistou.


V průběhu večera se vybralo celkem 11 928 korun. K částkám z internetových dražeb dresů se přidal také výtěžek z dobrovolného vstupného a z tomboly. Tu společně s Richardem Sacherem losovali hokejista Jiří Tlustý a člen týmu HC Olymp Karel Frýd. Nutno dodat, že velmi zábavným a živelným způsobem. Sportovci se navzájem přetahovali o skleněné osudí a dohadovali se, kdo více »podvádí« při výběru lístků. Mimochodem – hlavní cenou byl dres týmu NHL New Jersey Devils Jaromíra Jágra!

Foto: www.lusknisi.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353