Doctor P.P. si v nové klipové road movie utahuje z událostí roku 2016

Co mají společného Anketa Zlatý slavík, Miloš Zeman a jeho vztahy s Čínou, Donald Trump, Hillary Clintonová nebo Angela Merkelová? Kromě toho, že tyto události a politiky hojně letos citovala česká média, všichni se nyní objevují v novém videoklipu kapely Doctor P.P.

IMG_8824
Nový singl Sabrage je kreslená roadmovie, jež si utahuje z událostí roku 2016. Frontman kapely Petr Pečený v ní cestuje z Čech přes Německo do francouzského Champagne. Díky výtvarnému zpracování se v klipu mihnou i Fantomas, Vanessa Paradis, slavní francouzští herci Louis de Funès, Alain Delon, Jean-Paul Belmondo či Jean Gabin. Speciální úloha je připravená i pro Jimiho Hendrixe, Franka Zappu, Elvise Presleyho a Johna Lennona. Důležitou roli dostal spoluautor písně Lou Fanánek Hagen, který Sabrage napsal společně s Leškem Wronkou. Produkce se ujali kytaristé František Táborský z Chinaski a Lukáš Chromek od Ewy Farné.
„Písnička měla být už na minulém albu a z neznámých důvodů jsme na ni nějak zapomněli. Až teď jsme ji znovu objevili a zjistili jsme, že je skvělá. Text napsal Fanánek a vtělil tam, jak jsme mu s kapelníkem Tří sester Ing. Magorem několikrát vyprávěli, že na jaře jezdíme do Champagne nakupovat šampaňské pro naši pidifirmu, která se jeho dovozem opravdu zabývá,“ popisuje Petr Pečený.

IMG_8906
A protože už samotný text je vlastně roadmovie, režisér klipu Michal Wondreys téma jen rozvinul a na pozadí jednoho zájezdu do Champagne zrekapituloval celý loňský rok. „Snažili jsme se být nad věcí a brát vše s humorem stejně tak, jak by to člověk bral, kdyby výlet do Champagne s krásnými slečnami opravdu mohl trvat celý rok, což je můj nesplnitelný sen. Myslím, že zvlášť v poslední době by takový pohled na svět mnoha lidem prospěl,“ doplňuje Pečený, kterého potěšily první reakce kamarádů z branže na nové video.

FOJ_8440
„Když mi třeba Ing. Magor po shlédnutí klipu napsal, že ,je to krásně pokleslé, ba až malebně,‘ věděl jsem, že má očekávání ohledně vyznění klipu se naplnila mírou vrchovatou,“ usmívá se Pečený. „A ještě poslední drobnost. Účastníci různých degustací nechť si pozorně poslechnou Fanánkův someliérský proslov o víně. Ten považuju za největší perlu celé písně,“ dodává.

FOJ_8155
Aktuální singl Sabrage je prvním singlem z nového alba Doctora P.P., které vyjde před začátkem léta. Aktuální nahrávku bude předcházet nová koncertní show a několik překvapení, které chce zatím Doctor Petr Pečený držet pod pokličkou. „Mohu prozradit jen to, že jejich předzvěstí je nový komiksový kostým, který navrhl Jonáš Ledecký, kterého znám od malička. V kostýmu jsem odehrál již polovinu uplynulé sezóny a u fanoušků vzbudil velký ohlas,“ doplňuje.

Podívejte se na klip Sabrage zde:

Foto: Doctor P.P.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353