Divadelní »Romeo« Zdeněk Piškula: Nejhorší je asi umírání na konci

Trochu romantiky přinesou na pódium televizní Show Jana Krause Romeo a Julie neboli herci zcela nové, moderní interpretace této klasické divadelní hry v Městských divadlech pražských, Zdeněk Piškula a Tereza Marečková. „Předtím jsme se vůbec neznali,“ říkají oba svorně.

insta_sjk-mg-20190605_102

Zatímco Zdeněk je řádně vystudovaný konzervatorista a předtím, než začal s Terezou zkoušet, byl se podívat na jiném jejím představení, Tereza vystudovala hru na housle a informace o Zdeňkovi si vyhledala pouze na internetu. „V Divadle Husa na provázku potřebovali někoho, kdo by hrál v Baladě pro banditu čarodějnici, tak jsem tam zaskočila a už jsem u divadla zůstala,“ vysvětluje svoji konverzi mladá umělkyně, která byla nabídkou role Julie dost překvapená.

Mě to nijak nezaskočilo a jsem za roli Romea moc rád,“ přiznává Zdeněk Piškula s tím, že zatím odehráli teprve tři reprízy, takže není důvod ke stížnostem. „Já jsem si nikdy na takovou roli nepřišla vhodná,“ svěřuje se Tereza, „nikdy jsem si kupříkladu nepřipadala dost pěkná. A dokonce už i někteří lidé napsali, že na to nemám vzhled.“

Když prý viděla Zdeňkovu fotku na internetu, říkala si, že je moc hezký a že to s ní bude mít těžký. „Možná jsem příliš sebekritická.“ A co je na představení nejhorší? „Asi umírání na konci,“ domnívá se Zdeněk a Tereza vzpomíná, jak pro ni bylo těžké se nerozesmát, když se v závěru probouzí v hrobce a ptá se, kde je Romeo a dětští diváci v předních řadách polohlasně šeptají – za tebou, otoč se, za tebou… „Já jsem zatím v divadle moc nehrál, tak si teprve hledám svoji cestu,“ říká na závěr Zdeněk.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353