Desetiletý herec Jakub Jenčík: Na holky mám čas. Nedívám se na ně

Prvnímu hostovi televizní Show Jana Krause je sice teprve deset let, ale na filmovém plátně už Jakub Jenčík září jako hvězda, a sice v nekorektní komedii Vyšehrad: Fylm, z níž uvidíme malou ukázku, stejně jako z castingu k tomuto filmu, na kterém svým roztomile strohým způsobem okouzlil produkci.

Herec Jakub Jenčík, zápasník MMA Attila Végh a Tři tygři (Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro a Vladimír Polák) v SJK 25. 5. 2022 – Snímek z veřejného natáčení pořadu Show Jana Krause v Praze.

„To byl úplně první casting,“ vzpomíná Jakub, „nejdřív bylo první kolo, potom mě pozvali do druhého a tam jsem se už rovnou dozvěděl, že jsem vyhrál.“ O tom, že by hrál, nikdy předtím neuvažoval a to, že se casting koná, se dozvěděl náhodou od svého tatínka, který je právníkem producenta a hlavní postavy filmu, Jakuba Štáfka. Na castingu dostal mimo jiné za úkol rozehrát text. „A to mě bavilo,“ dodává talentovaný dětský herec, který před rokem a půl natočil svůj první film. Ten pak letos na jaře přišel do kin.

„U nás ve třídě se o tom moc nemluví,“ reaguje na moderátorův dotaz, jak jeho herecký výkon vnímají spolužáci. „Jeden spolužák se dívá asi úplně na všechno, jinak nikdo,“ vyvádí Jana Krause z omylu, že by svým hereckým výkonem vzbuzoval ve spolužácích nějaké velké emoce nebo okouzloval spolužačky. Přesto už pomýšlí na další hereckou kariéru, a dokonce i studium herecké školy. „Kdyby to nevyšlo, tak půjdu za žlutou vestou. Žlutá vesta taky cesta,“ vtipně poznamenává a následně dodává na vysvětlenou: „Žlutá vesta jako popelář.“

Protože v současnosti hraje navíc i v televizních seriálech, stává se, že ho přeci jen někdo pozná. „Hlavně když čekám před školou na odvoz od mamky,“ popisuje kurážně čtvrťák a rozhodně odmítá i veškeré narážky svého hostitele ohledně zájmu děvčat. „Mám čas. Já se na ně nedívám.“ A to prý ani ve školní jídelně, kde mu sice moc nechutná, ale musím tam chodit, protože maminka prý nechce tolik vařit. „Hledím si svého jídla,“ říká Jakub, který ve svém volném čase rád skáče na trampolíně.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jakub Jenčík, zápasník MMA Attila Végh a Tři Tygři – Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro a Vladimír Polák. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 25. května ve 21.35 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353