David Koller má Recidivu!

Výpravné koncerty Davida Kollera k novému albu ČeskosLOVEnsko v jarních premiérách zažily dosud pouze Praha a Brno. Nyní dorazí i do dalších měst. Nový materiál servírovaný Kollerovou kapelou si vychutnají v říjnu nejprve slovenští fanoušci, v listopadu pak turné dorazí do Česka – například do Plzně, Českých Budějovic, Olomouce, Brna, Liberce nebo Hradce Králové.

TBE_8163
Zároveň s odhalením dat koncertů přichází frontman Lucie i s novým videoklipem ke skladbě Recidiva, kterou hudební novináři označují jako jeden z největších hitů ČeskosLOVEnska. Režisér Vít Hradil natočil temné a působivé video o muži, který se dostává do recidivy, tedy opakovaných nežádoucích situací. „Když jsem posílal Davidovi námět, vůbec mě nenapadlo, že by tohle mohlo projít. A ono jo. Měl jsem samozřejmě obrovskou radost, zároveň jsem cítil vnitřní strach z toho, že budeme možná bruslit po tenkém ledě,“ popisuje Hradil, který musel natočit scény, jež se běžně dají vysílat až po 22. hodině tak, aby byly vysílatelné i přes den.

20150917-_DSC0408

Podívejte se na klip z písni Recidiva zde:

„Ke ztvárnění klipu způsobem, jakým je natočený, jsem se rozhodnul čistě na základě tématu, které jsem původně napsal pro sebe jako krátký film. Nechtěl jsem zlehčovat situace, ani se jim nějakým výrazným způsobem vyhýbat. Zároveň jsem přesvědčen, že jsem nepřekročil hranici nějakého pobuřování či explicity, chcete-li,“ popisuje režisér.
Do hlavní role nakonec obsadil herce Václava Neužila (Alois Nebel, Okresní přebor), za kameru se postavil Šimon Dvořáček. „Oba byli tak dobří, že bych s nimi nejraději natočil celý film. Doufám, že se klip bude líbit,“ doplňuje Hradil.

TBE_8478
Skladba Recidiva bude i na playlistu aktuálního turné. V kapele, která Davida Kollera na koncertech v Česku a na Slovensku doprovodí, jsou hudebníci, kteří s Kollerem hrají už přes deset let: kytarista a zpěvák Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, klávesista Michal Nejtek a bubeníci Tomáš Marek, Adam Koller a perkusionista Víťa Halška. „Díky jejich muzikantským zkušenostem se podařilo přenést energii z desky na pódium. Novému materiálu tak dodali ještě další rozměr. Československému publiku se představí v plné síle a nabídnou vrcholný hudební zážitek umocněný originálním designem scény, k níž výtvarnice Kateřina Slunečková ve spolupráci s audiovizualní skupinou Black Division vytvořili sugestivní live projekce,“ láká na koncert promotérka Hana Petřinová.

20150917-_DSC0365 (1)
Speciálním hostem Kollerova programu bude jeho spoluhráč z legendární Jasné páky Michal Ambrož. Spolu si vystřihnou okřídlené hity jako Pal vocuď, Majolenka nebo Sedí pije. „S Michalem jsme vloni udělali Černou desku, což jsou písně, které Jasná Páka nikdy nenahrála plus několik nových, včetně skladby Konec nočních toulek, na kterou vznikl i videoklip. Spolu si některé z nich s chutí zahrajeme,“ prozrazuje David Koller.

Klip Konec nočních toulek k vidění zde:

Každé vystoupení zahájí vynikající slovenský zpěvák Peter Aristone s kapelou.
Aktuální album Davida Kollera ČeskosLOVEnsko vznikalo pod produkčním dohledem osobností, jako jsou Kipper Eldridge (dlouhodobý producent a spoluhráč Stinga) a Steve Lyon (Depeche Mode, The Cure). Album se stalo po vydání nejprodávanějším v Česku.

Tour
26. 10. – Nitra (SK)
27. 10. – Bratislava (SK)
29. 10. – Bánská Bystrica (SK)
30. 10. – Košice (SK)
31. 10. – Žilina (SK)
7. 11. – České Budějovice
12. 11. – Liberec
19. 11. – Hradec Králové
20. 11. – Olomouc
28. 11. – Brno
4. 12. – Plzeň
5. 12. – Říčany

Foto: www.davidkoller.cz

FB_post_Mysmas


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353