Danny Smiřický z Prima sezóny se objeví v novém filmu Jiřího Vejdělka

Big band Petra Kroutila s názvem Original Vintage Orchestra slaví úspěchy nejen na poli hudebním, ale nyní už i filmovém. Swingový orchestr, který poslední rok se svojí show dobývá tuzemská pódia, bude k vidění v novém filmu režiséra Jiřího Vejdělka s názvem Tátova volha, jenž bude mít premiéru v březnu příštího roku.

Jiří Vejdělek s Tatianou Vilhelmovou a Eliškou Balzerovou. foto Kateřin

Kapelníkovi Petrovi Kroutilovi není práce před kamerou cizí. V minulosti zářil coby Danny Smiřický po boku Tatiany Vilhelmové a Ani Geislerové v úspěšném televizním seriálu Prima sezona a brzy ho bude možné vidět také ve filmu české televize, Balada o pilotovi. Tentokrát před kamerou nestojí Petr sám, ale společně s celým sedmnáctičlenným big bandem. „Bylo bezvadný vidět Jirku Vejdělka jako přísného režiséra. Natáčení s ním mě moc bavilo. Jirka s naším big bandem spolupracuje od samého začátku, moderuje většinu našich vystoupení a také se postaral o režii. Lidé si díky němu nejen užívají hudbu, ale navíc se i skvěle baví. Jirka je zábavný a dokáže publikum zaujmout. Jsem rád, že si nás nyní vybral do svého filmu,“ nadšeně vypráví Petr Kroutil.

Original Vintage Orchestra to umí rozjet! Zdroj_ Kateřina Šulcová

První klapka k filmu Tátova volha padla 29. srpna v Kouřimi a opět svedla dohromady režiséra Jiřího Vejdělka a producenta Tomáše Hoffmana. Že se bude jednat o zajímavou podívanou, dokazuje i hvězdné obsazení. V hlavních rolích diváci uvidí legendy českého filmu. „Přiznávám, že do režie Tátovy volhy jsem se pustil ze žárlivosti. Přeci jsem nemohl připustit, aby nějaký jiný chlap měl šanci obsadit takové talentované, a krásné dámy jakými jsou Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová nebo Emília Vášáryová a užívat si to s nimi potom na place. A to nemluvím o ústřední dvojici matky a dcery, kterou jsem nabídl Elišce Balzerové a Tatianě Vilhelmové,“ upřesňuje Jiří Vejdělek.

Petr Kroutil a trio Hot sisters. Zdroj_ Kateřina Šulcová

Original Vintage Orchestra se kromě účinkování ve filmu věnuje hlavně přípravě na další svá vystoupení. Po představení k příležitosti prvních narozenin, které proběhlo začátkem října v pražském Lucerna music baru, se swingoví profíci chystají opět zazářit už 6. listopadu v Klubu Lávka. Další koncerty na Lávce se uskuteční 7. ledna,
25. února a 25. března. A 24. ledna vystoupí big band v paláci Hybernia na Kytarovém festivalu.

Foto: Original Vintage Orchestra / Kateřina Šulcová