Danny Smiřický si zahrál po boku Roda Stewarta

Úspěch slaví big band Original Vintage Orchestra za mořem. Kapelník Petr Kroutil, která je u nás známý především jako Danny Smiřický z televizního seriálu Prima sezóna, byl pozván do Los Angeles jako odborník na swing, aby zde zaranžoval a nazkoušel swingový repertoár s nejlepšími jazzovými hudebníky Ameriky. Společně s kolegou z orchestru Chuckem Wansleyem si zahrál po boku hvězd jako jsou Rod Stewart, Carlyle Barriteau, Michael J. Parlett, Thomas Smith nebo Sergio Gonzalez, který doprovází na bubny i Jennifer Lopez. Muzikanta Petra Kroutila můžete vidět i v Praze, kde pravidelně každý měsíc pořádá velkolepou swingovou noc v klubu Lávka.

Bohové swingu v čele s Chuckem Wansleyem a Petrem Kroutilem.

Na místě, kde jsou na zvučná jména zvyklí, v Millennium Biltmore Hotel v Los Angeles, vystoupil začátkem února také český hudebník Petr Kroutil. „Jsem potěšen, že jsem si mohl zahrát na místě, kde se v minulosti odehrávaly takové události, jako je předávání Oscarů. Bylo to úžasné,“ popisuje kapelník Original Vintage Orchestra Petr Kroutil své pocity hned po návratu do Čech.

Společně s hvězdami světového formátu Kroutil zaranžoval americké dobové vystoupení, které doprovázela profesionální zámořská taneční skupina A.C. Hollywood dancers. „Na zkoušení bylo málo času, ale i tak byl výsledek skvělý. Chuck vybral muzikanty, já jsem připravil aranže a všem účinkujícím jsme rozdali noty. Měli jsme jen jeden den na nazkoušení celého vystoupení. Ale všichni jsou profesionálové a nikomu to nečinilo problémy. Nestává se moc často, aby si Američané najímali na swing a jazz české hudebníky. Byla a je to pro mě neuvěřitelná pocta. Všichni mě tam skvěle přijali a byl jsem mile překvapen, že i tyhle mega hvězdy se ke klukovi z Čech chovaly naprosto skvěle. Je to pro mě jeden ze splněných snů a zážitek na celý život,“ dodává Kroutil s úsměvem.

Hudebníci s taneční skupinou A.C. Hollywood dancers v Los Angeles.

Úspěch prvního vystoupení potvrdily stovky návštěvníků bujarým potleskem. Další zastávka nově vzniklého hudebního seskupení by měla být v Japonsku, Jihoafrické republice a časem snad i v Praze. „Další spolupráci bych si moc přál. S kolegou Chuckem Wanselyem pracujeme na tom, abychom všechny ty hvězdy pozvali do Prahy a mohli jsme vystoupení zahrát i českému publiku,“ prozrazuje své plány do budoucna multiinstrumentalista Petr Kroutil.

Nejbližší pražské vystoupení Original Vintage Orchestra se bude konat 25. 3. 2018 v pražském klubu Lávka.

Nezapomenutelná atmosféra z vystoupení v Millennium Biltmore Hotel v Los Angeles.

Kdo je Petr Kroutil?

Narodil se 31. ledna 1973 v Praze. Od dětství se věnoval hudbě, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka (obor saxofon a klarinet) a v osmnácti letech se stal členem známého Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Velkou popularitu získal coby Danny Smiřický v televizním seriálu – adaptaci Švoreckého románu Prima sezóna.

Více infa: www.vintageorchestra.com

Foto: www.vintageorchestra.com