Čtyřnásobný otec David Koller: S děti jsem už skončil! Adamovi je pětatřicet a nejmladšímu tři a půl

V televizní Show Jana Krause se za potlesku diváků posadil na červenou pohovku zpěvák a muzikant, člen skupiny Lucie, David Koller, který svému hostiteli předá svoji novou LP desku LPXXIII. „Ještě ani nevyšla, my ji zatím máme jen na koncertech. Já jsem ještě nebyl schopný ji dát do obchodu,“ dodává David s tím, že by měla být k dispozici na vinylu, nosiči CD a na streamovacích platformách.

Deska zažehne vzpomínky obou mužů na doby jejich mládí, kdy se hudba přehrávala z gramofonu a kdy se milovníci hudby sháněli po nových deskách na ilegálních burzách. Čas ale neúprosně běží, a tak zatímco byl kdysi David v hudební skupině Jasná páka coby bubeník nejmladším členem, dnes je podle svých slov v Lucii nejstarším členem. „Když jsme začínali s Lucií, tak jsem zpíval hodně písniček za bubny, pak jsem ale zjistil, že to všechno najednou nejde, taky kontakt s publikem nefunguje, takže jsme měli od začátku dva bubeníky,“ vysvětluje muzikant a pyšně dodává, že druhým bubeníkem je jeho syn Adam, nejstarší z jeho čtyř dětí.

„Adamovi je pětatřicet a nejmladšímu je tři a půl,“ upřesňuje a připomene divákům také to, že v jednu chvíli svého života měl potřebu odstěhovat se z hlavního města někam pryč. Nakonec zvítězil jihomoravský Mikulov. „Když mi bylo třeba osmatřicet, říkal jsem si koncem devadesátek, že už bych šel někam jinam, že ten mejdan už je moc dlouhý. Tak jsem něco hledal, a v Mikulově bylo vždycky hezky, mám tam kamarády,“ popisuje s tím, že i když se mu tam dodnes líbí, chystá se ho opustit.

„To dítě musí chodit někam do školky, velké děti už tam nebudou a to, abych jim to nechával jen na mejdany, mi připadá zbytečné.“ Přestože se svými dětmi prý nikdy žádné velké problémy nemusel řešit, poslední potomek je už definitivně poslední. „Já už jsem skončil,“ říká lapidárně, ale s úsměvem muzikant, který má před sebou celou řadu koncertů. „Koncertů je furt dost, my jsme jako smrt,“ směje se a doplňuje, že jako správný rocker přesná data nemá v hlavě. „Já žiju tak maximálně dnes plus čtrnáct dní.“

 

Foto: TV Prima