Co prozradili Postránecký, Liška a další herci o seriálu Vinaři?

Kultovní komediální seriál o víně a lidech kolem něj se vrací… Vinaři se na Primě budou objevovat každou neděli večer. V novém pokračování úspěšného seriálu Vinaři se diváci mohou těšit nejen na své oblíbené postavy z moravských vinic, ale především na další a neokoukané herce na české straně. Děj bude opět prošpikován nepřeberným množství hlášek i řadou komických situací. A co herci prozradili o svých rolích a o nové řadě Vinařů?

prvni klapk

PAVLÍČEK – Václav Postránecký
Jste hlavní postavou i druhé série seriálu?
Rozsahem ani umístěním v ději postava vinaře Pavlíčka nijak nedominuje. Jsem tam jenom nejstarší a tvářím se, že zároveň nejmoudřejší.

Když se ohlédneme za první řadou, je výsledná podoba seriálu taková, jak jste si představoval, že bude?
Těší mě, že se nám všem pokračování seriálu jeví ještě o chlup veselejší než první série.

Bude vinař Pavlíček v druhé sérii v něčem jiný?
Připomeňte divákům jeho charakter a hlavní vlastnosti. Bude si hodně podobný. Pracovitý, zásadový, neúhybný, a hlavně žíznivý.

postranecky

TOMICA – Pavel Liška
Hrál jste i v první řadě Vinařů, změnila se nějak vaše postava?
Je stejná, ale tentokrát se už více pracuje s motivy této postavy, se kterými se dříve nepracovalo. Například minulost Tomici. Víme, že byl v armádě jako vojenský kaplan, a tak se snažíme posílit kupříkladu tento tematický prvek. Tím se posílí i jeho lidská stránka – snažili jsme se ho představit trošku jako normálního člověka, protože kněží jsou normální lidé. S tím se bude více pracovat.

Sedí vám tento posun více?
Já mám jenom radost. Ačkoli jsem se Tomicu snažil polidšťovat vždycky, aby to nebyl kněz z pohádek, a hlavně tak, aby to bylo věrohodné. Jde o to, že je
to normální člověk, znám několik farářů a jsou to normální lidé.

Loni jste říkal, že tu svoji roli konzultujete s kněžími. Je tomu tak stále?
Ano! Potřebujeme radu, abychom se nedopustili nějakých zbytečných nepatřičností. Takže mám na telefonu svoje kamarády z Moravy, se kterými jsem se tam seznámil. A když potřebuju radu, volám a konzultuju, a oni jsou rádi, že nám pomůžou. Zároveň je to ale žánr komedie, a navíc seriál, a tak je tam určitá nadsázka vítaná. Chceme však, aby humor přicházel z reality. Divák je na tyto věci citlivý.

tomica

VLČEK – Hynek Čermák
Jak se velkovinař Vlček změnil za ten přibližně rok, kdy jsme se s ním neviděli?
Vlček se změnil opravdu hodně, projde velkou změnou. Druhá řada je napsaná s ještě větší dávkou nadsázky a humoru, dostáváme se do skutečně velkých extrémů a je to veliká zábava.

Takže je podle vás druhá řada zábavnější než ta první?
Pokud se nám to podaří dobře zahrát, tak ano. Dostali jsme se tady do žánru takové francouzské komedie 70. let, kde je všechno možné, a bavíme se skvěle. Což ještě nemusí být zárukou toho, že se to zachytí i přes kameru, ale jistá šance tady je!

Dalo by se tedy říct, že v tomto druhém Vlčkovi se cítíte lépe?
Tak zaprvé ho už znám a zadruhé mu rozumím. Jeho motivace je hodně ovlivněná sexuální touhou, a co všechno by chlapi byli ochotni udělat pro lásku? Všechno by udělali!

MACHR – Lukáš Langmajer
Machr je svéráznou figurkou první série, zůstává stále stejný?
Postava Machra se až zase tolik nezměnila.

Co na Machra čeká v druhé sérii?
Machr si v Čechách našel svého nejlepšího kamaráda, možná vůbec prvního svého kamaráda, kterého kdy měl. Navíc myslím, že naše kamarádství před kamerou se přesunulo do reálného života. Stejně tak jsem poznal jako kamaráda například Hynka Čermáka, kterého kdybych nepoznal, tak nezažiju to, co jsem zažil – možná bych se nikdy nepodíval do Rumunska, kterému jsem úplně propadl.

Jaká je druhá řada ve srovnání s první?
Změnilo se prostředí a s ním vzniklo i nové téma – a ať už jsme Moraváci, nebo Češi, tak si ze sebe budeme dělat legraci a nenecháme na sobě nit suchou. Nechci říkat, že tato řada bude lepší, to bych si nedovolil. Bude to jiné a věřím v to, že to bude dobré.

TAUŠ – Pavel Nečas
V čem se změnil policista Tauš, kterého hrajete?
Tauš má malé dítě, a to samo o sobě každého člověka změní. On je sice v ne zcela běžné situaci, protože manželka pracuje a o holčičku se stará on, ale je to pozorný a pečlivý otec, svou tatínkovskou roli podle mne zvládá skvěle. Navíc má dceru, takže ta je jeho miláček.

A jako policista?
… jako policista je pořád tak trochu za blbce, stále si z něho děláme legraci, ale to už tak prostě je. Navíc jak je pod pantoflem, tak si o to i sám říká. A pokud byl v první sérii pod pantoflem, tak ve druhé je ještě mnohem víc.

Potěšilo vás natáčení druhé série?
Z toho jsem měl samozřejmě velkou radost. Člověk se snaží s každou klapkou podat co nejlepší výkon, aby se držela nastavená úroveň a aby to mělo svůj charakter a charakter postavy.

HŘEBEC – Tomáš Matonoha
Vy jste hrál už i v první sérii Vinařů, postavu milovníka žen, Hřebce. Jak se vaše postava změnila, pokud tedy vůbec?
Hřebec bude mít ve druhé sérii Vinařů mnohem více prostoru, soudím tak i podle dnů, kdy hraji a kterých mám celkově asi třikrát víc než loni. A změna je zejména v tom, že Hřebec se rozehraje, mnohem výrazněji se zapojí do celého děje.

Jak to bude mít Hřebec s ženami, je stále stejný?
Úplně stejně, i když nejdříve si bude muset situaci vyjasnit se svým místním protějškem, kterému tak trochu poleze do zelí.

Baví vás hrát takového svůdníka?
Určitě, ta role je velice pestrá, role playboye je vždy zábavná a muže jen tak neomrzí.

CHRUDOŠ – Leoš Noha
Vaše postava je ve Vinařích nová, můžete jí představit?
Moje postava se jmenuje Chrudoš a je to starosta obce Strdín, kam z Moravy přesídlí farář Tomica.

Na starostu máte zajímavý image, jaký je Chrudoš?
Chrudoš je opravdu jako starosta na malé vesnici celkem dost zvláštní, protože má dlouhé vlasy a nosí rastafariánskou čepici, což by mohlo evokovat, že by mohl užívat lehké drogy. Ale shodli jsme se na tom, že »už ne«, ale dříve »asi ano«.

Přibližte ho prosím ještě…
On sem tam něco projede a má věci tak trochu na háku. Někdy jako starosta udělá něco dobrého, jindy zase něco horšího. Moje postava není ani pozitivní, ani negativní. Je komická, i když mám sem tam i vážnější polohy, asi abych se neutopil v humoru. Ale je to komický seriál a i starosta Chrudoš bude zdrojem specifického humoru.

Má Chrudoš nějakou typickou vlastnost? Oblíbené úsloví například?
To úplně ne, ale sem tam má slovník jako fotbalista po zápase.

 

HAMPLOVÁ – Jitka Čvančarová
Vaše postava je v této sérii nová, koho hrajete?
Moje postava je hospodská Hamplová a je to ženská, která žije sama bez muže se svou téměř dospělou dcerou. Je to taková nedosažitelná femme fatale vesnice – má nespočet nápadníků, které od sebe celkem humorně »odpálkovává«, a čím víc jsou u ní muži neúspěšní a ona je pro ně nedosažitelnější, tím víc je samozřejmě i žádoucí.

Nikdo u ní nebude mít úspěch?
Ona se stane taková zvláštní věc, a to, že vznikne jakési pouto mezi ní a novým farářem – a nejde o nic nevkusného nebo přehnaného, snažíme se oba s Pavlem Liškou, který hraje faráře, tuto věc podat tak, abychom nikoho nepobouřili, vkusně a lidsky. Myslím, že to bude milé, s Pavlem to ostatně ani jinak nejde!

Jaká vlastnost je vám na vaší postavě blízká?
Možná způsob, kterým od sebe »odpálkovává« muže; má to v sobě humor a takovou přitažlivou přímočarost.

KLÁRA – Eliška Křenková
Eliško, jakou roli jste dostala, koho hrajete?
Já hraju Kláru Hamplovou, dceru Jitky Čvančarové. Klára je satanistka, která má black metalovou kapelu.

Jak se v této roli cítíte?
Je to ohromně zábavné, opravdu, velice si to užívám! Jsem vděčná za takovouto roli.

Je vám Klára nějak blízká?
Já nejsem satanistka, ani nemám black metalovou kapelu, i když mám ráda i tvrdší muziku, ale tohle už je moc. Jinak Klára je ještě tak trochu puberťačka, je jí sice kolem osmnácti, ale ona ta puberta – obzvlášť u holek z vesnice – je tak trochu zastydlá. Její chování a jednání vůbec je pro mne opravdu velmi legrační, je
to hodně zábavné.

Jaké jsou její vlastnosti?
Klára je rebelka, což je asi i dáno věkem. Ale jinak je to hodná holka a má velmi hezký vztah s mámou.

BARTÁKOVÁ – Laďka Něrgešová
Vaše postava je velmi svérázná ženská, jak byste ji popsala?
Jaruna Bartáková – a ona je taková… Hodně na peníze, je praktická, shánčlivá – a hlavně na úkor ostatních!

Baví vás hrát takovou postavu?
Rozhodně baví a je to určitě lepší než hrát hodnou nudnou princeznu. Jakmile má postava jakoukoliv charakterovou vadu nebo je pro ni příznačná nějaká věc, tak se hraje dobře. U Bartákové je spousta prostoru ukázat její náturu, rozehrát to, a já už se moc »těším« na ohlasy, kdy budou lidé říkat, že Bartákovou vlastně vůbec nehraju, protože to jsem já!

BARTÁK – Marek Taclík
Barták je také nová postava ve Vinařích. Jak byste ho stručně charakterizoval?
Je to moderní vesnický vekslák!

S čím obchoduje moderní vesnický vekslák?
Koupí vidle za devět korun a prodá je za dvanáct. Vlastně je to takový český podnikatel. A jako správný český podnikatel z těch třech korun neplatí žádné daně!

Vaší seriálovou manželkou je Laďka Něrgešová. Jaké je vaše manželství, kdo je hlavou rodiny?
V duu Barták a Bartáková je to samozřejmě Bartáková. Ne že by to tak scenáristé napsali, ale s Laďkou se takhle prostě líp hraje, asi tady nastal takový přirozený vývoj – na obou stranách, a Laďka je šéf!

WALDEMAROVÁ – Zuzana Norisová
Povíte nám něco o Monice?
Moje postava se jmenuje Monika Waldemarová, což je žena místního vinaře. Waldemarovi jsou zjevně dost bohatí a Monika se nudí, a tak začne psát blog – nikoho její psaní sice nezajímá, ale ona to strašně prožívá. A tím, jak se prožívá, jak se má na prvním místě ve všem, je vlastně komická. Manžel na ni tak trochu kašle, zanedbává ji, ale možná i proto, že ona je lehce bláznivá. A protože není v manželství příliš šťastná, realizuje se v blogu, který píše asi tak pro čtyři ženy ve Strdíně.

O čem jsou ty blogy?
Je to od všeho něco, částečně spiritualistické věci, horoskopy, také splétá cosi o novoluní, o józe a přitom tomu vůbec nerozumí. Navíc někdy předstírá, že má jakési vize, že se dokáže naladit na jinou realitu. Je prostě trochu bláznivá. Nadto je hodně náladová, v jednom monologu má snad tisíc střihů. Ale já mám v této roli prostor pro vlastní nápady a improvizaci, což je skvělé.

Je něco, co je vám na Monice blízké?
Snad nejsem takový blázen jako ona, ale někdy jsem také dost náladová, to by vám mohl potvrdit můj přítel. Jsem Vodnář, čímž se ty nálady dají možná vysvětlit… Takže myslím, že v normální míře mám spoustu jejích vlastností, ale určitě mezi ně nepatří sebestřednost, tu snad v sobě nemám.

GÁBINA – Johana Freywaldová
Můžete se prosím představit těm, kdo vás neznají?
Jmenuju se Johana Freywaldová, je mi třiadvacet let a narodila jsem se v Ostravě. Hrát mě baví, a proto jsem také chodila jedenáct let do Národního divadla moravskoslezského, zpívala jsem v dětském operním studiu. Většinou se však jednalo o operetu či operu, a i díky tomu se spíše (když už) považuju za zpěvačku. Do divadla už nějaký ten pátek nechodím, ale věnuju se zpěvu i nadále – pop, rock, plno dalších žánrů a vlastní tvorbě s kapelou.

Koho ve Vinařích hrajete?
Jsem Gábina Karasová, takže ségra toho největšího frajera ve Strdíně, a to mi lichotí. A jsem tak trochu holka pro všechno. Zpívání mě neuživí, tak dovážím do místní hospody utopence a hermelíny a ve volném čase se třeba ráda stanu i rozhodčí soutěže v pití piva.

KARAS – Petr Vaněk
Jaký je váš Karas?
Vtipný a hodný – na ženy!

Co máte společného s Karasem?
Zálibu v hudbě – a ženy mám také rád!

Přiblížíte nám Karase více?
Určitě to není typický venkovan – asi se nějaká duše rozhodla, že se usadí ve Strdíně, a vzala si tohleto Karasovo tělo. Takže takto se objevil mezi ostatními postavami této série Vinařů – a já si myslím, že právě pestrostí postav je tato série mnohem barevnější a zajímavější v charakterech.

Jak si užíváte natáčení?
Velice! My tu máme kapelu, jejíž součástí jsou v seriálu ještě Vojta Záveský, Eliška Křenková a Johanka Freywaldová, jmenuje se Trakthor – a to je parta děcek z vesnice, která z ní svými životy vybočují, každý z nich je jiný, ale jako parta fungují skvěle. Scénáře jsou opravdu výborně napsané, jsou velmi vtipné, takže nás hraní ve Vinařích baví všechny.

Je nějaká scéna, situace, která vás obzvlášť pobavila?
Scénář je tak dobře a překvapivě napsaný, že já bych z něho nechtěl vytahovat jednu zvláštní situaci. Ale moc jsem se bavil při natáčení dílu, kdy do Strdína přijede moravská parta a Hřebec je už tak zoufalý, že chce i tu nejošklivější ženu ze Strdína, Sumečkovou, která má srostlé obočí a opravdu stojí za to. A Karas Hřebcovi ani Sumečkovou nechce dopřát, takže bude mít něco dokonce i s ní – což u ní vyvolá přerod a možná se diváci dočkají toho, jak Sumečková zkrásní…

JOŽIN – Vojtěch Záveský
Vaše postava je v této sérii Vinařů nová, koho hrajete?
Moje postava se jmenuje Jožin a je to syn starosty vesnice. Je to takový klasický vesnický pohodář, flákač, všechno má na háku. Tato role je mi velmi blízká tím, že sice nepocházím z vesnice, ale z malého města – a to už je tak trochu vesnice. Navíc typů lidí, jako je Jožin, kolem sebe každý máme a známe spoustu.

Pojďme Jožina představit ještě blíž…
Jožinovi je ke třicítce, možná o něco méně… Holku zatím nemá, ale jeho největším kámošem je strdínský lamač ženských srdcí Karas. Jinak to, že je Jožin »flákač«, je opravdu velmi přesná charakteristika – jeho největším životním cílem je nepracovat, chce být politikem jako jeho otec, protože ví, že politik nic nedělá. A vidí samozřejmě u svého tatínka, že to funguje…

Chtěl byste být také politikem?
V žádném případě, já cokoli, hlavně ne politik…

SUMEČKOVÁ – Anežka Rusevová
Anežko, vaše postava bude jednou z těch, na které diváci nezapomenou. Ve Vinařích vystupujete jako Sumečková, jaká je?
Sumečková je taková bodrá vesničanka a platí asi za nejošklivější ženskou z vesnice. Ovšem všem dnům není konec, ještě uvidíme, jaký bude mít osud a jestli se třeba v průběhu děje nezmění. Což by mne asi potěšilo, protože práce maskérek je výborná a já jsem se až zalekla, jak moc jsou šikovné a jak se jim Sumečková povedla! Když jsem zjistila, jak moc ošklivá Sumečková je, tak mi z toho ze začátku úplně dobře nebylo… Ale ve finále mne tahle postava začala velice bavit, myslím si dokonce, že diváky bude bavit stejně tak a bude pro ně zajímavá.

Jaká je povahově? Limituje ji její vzhled v jejím chování například?
Určitě ne, Sumečková nesmí u ničeho chybět, je neohrožená, vtipná, je sebevědomá a nemá žádný mindrák. Já osobně si myslím, že ona si připadá dokonce i pěkná!

Jak dlouho trvá práce maskérek, než vás nalíčí pro tuto roli?
Nejdříve to trvalo přibližně hodinu a půl, než jsme se to naučily, hlavně lepení vousů, ale teď už to zvládáme do dvaceti minut.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353