Cher se vrací po dvanácti letech s novým albem!

Světový pop má mnoho hvězd ale jen jednu Cher. Legendu, která si už půl století s přehledem drží statut skutečné superstar. Zpěvačku, herečku a držitelku cen Grammy, Emmy, Zlatého globu či Oscara. A právě teď se tato ikona popmusic po dlouhých dvanácti letech vrací s novou, v pořadí šestadvacátou řadovou deskou Closer To The Truth, která u nás vyjde v pondělí 30. září a minimálně v rámci pop music bude jednou z největších událostí tohoto podzimu.


Letos sedmašedesátiletá Američanka, která svou kariéru v hudební branži započala ve sladkých sedmnácti letech, na novince navazující na její poslední studiové album Living Proof z roku 2001 spolupracovala – jak je u ní zvykem – se světovou producentskou špičkou. Svým dílem přispěli například Timbaland (Missy Elliott, Jay-Z, Alicia Keys) Billy Mann (David Guetta, Take That, Kelly Rowland), Mark Taylor (Lady GaGa, Kylie Minogue) nebo Paul Oakenfold, který je spoluautorem pilotního singlu Woman’s World
„Woman’s World byla vůbec první píseň, kterou jsem na novou desku nahrála. Postavila jsem se doma před mikrofon a za hodinu bylo hotovo. Zpívalo se mi to takřka samo. Je to skvělý a zábavný song. Miluju linku All the women in the club, stand up,“ vyznává se Cher.
Kromě výše zmíněných se na albu jako autorka podílela také kamarádka Cher Alexis Moore, kterou zná celý svět jako Pink. Do finální čtrnáctky skladeb, jež se vešly na standardní edici alba (deluxe edice bude obsahovat o tři písně víc), přispěla Pink dvěma kousky, konkrétně skladbami I Walk Alone a Lie To Me.


„Lie To Me jsem si zamilovala okamžitě. Je to velmi silná píseň. Komukoli jsem ji pustila, toho rozbrečela. Poprvé jsem ji ale slyšela zpívat samotnou Pink a měla jsem pak trošku pochybnosti, zda to dokážu nazpívat lépe než ona,“ komentuje Cher spolupráci s Pink, s níž jí kromě přátelství pojí také společný manažer.
Zajímavostí je, že se na albu měl údajně objevit také duet s Lady GaGa The Greatest Thing, což však excentrická GaGa nakonec neschválila, protože nebyla s výsledkem sama za sebe spokojená. Jediným duetem je tak nakonec píseň Take It Like A Man, ve které si zahostoval Jake Shears ze Scissor Sisters.


Nic to ale nemění na tom, že Closer to the Truth je album plné zábavného moderního popu i řady silně emotivních momentů, jako je již zmiňovaná píseň Lie To Me nebo song Sirens, v němž se Cher vrací k událostem z 11. září 2001. Možná se bude mluvit o skvělém comebacku. Cher ale nikdy neodešla. Jen si dala chvíli pauzu, aby se mohla znovu pustit do muziky s pro ni typickou vervou, entuziasmem a charisma, které ji stále drží na absolutní špičce i v konkurenci mnohem mladších hvězd a hvězdiček.

Více infa: www.cher.com

Podívejte se na klip k pilotnímu singlu Woman’s World

Foto: Supraphon