Cestovatele Libora Petrů nezastavila ani faraonova pomsta

Imitátor, zpěvák a muzikant Libor Petrů má pořádně toulavé boty. Jen pár týdnů po návratu z Izraele a Jordánska, vyrazil jako správný cestovatel opět do světa. Tentokrát do Egypta a po návratu domů se v Praze na letišti ani nestihl otočit na podpatku a už zase seděl v letadle. Pro změnu směr Španělsko. A doprovod mu opět dělala jeho přítelkyně Věra (na snímku).

1 2019 IMG-20190416-WA0003

Jelikož bylo vždy mým snem navštívit poslední zachovalý div světa, vypravil jsem se s přítelkyní do Egypta. Letovisko Hurghada bylo hlavnímu městu Káhiře nejblíže a tak jsme zvolili tuto destinaci. I tak to bylo autobusem šest hodin tam a zase zpět. Egyptské muzeum jsme navštívili jako první a za hodinu jsme to stihli prolétnout asi jako létající Čestmír. Pyramidy v Gize, to byl hlavní bod programu. Prostě nádhera, jen kdyby tomu dali tu vážnost jakou si poslední div světa zaslouží. Ta nádhera – a byli jsme i uvnitř – je totiž velmi kažena otravnými až vlezlými prodejci, na které i klidný člověk musí začít křičet, aby se jich zbavil. Jenže… jednoho se zbavíš a druhý ti vleze téměř na záda. Navíc zřejmě tady byl začátek faraonovy pomsty, jelikož oběd v Káhiře asi nebyl dobrý nápad. Následující den jsem pak nebyl zpátky u bazénu, ale vystačil jsem si docela s menším prostorem v hotelovém pokoji. Naštěstí egyptské prášky jsou super. Stačil jeden den, a už jsem byl v bazénu jako rybička. Koupil jsem si navíc balení i domů – může se hodit,“ přiznává se smíchem Libor Petrů.

1 2019 IMG-20190416-WA0004

Hotelový komplex byl super, byl vybudován ve stylu jeskyně. A to i pokoje. Jinak pro ty, kdo chtějí navštívit pyramidy a Káhiru mám tento vzkaz: neříkejte, že jste z České republiky. Jejich: ,Jak se máš?ʻ Tu větu už dlouho nechci slyšet. Říkal jsem, že jsem z Tasmánie a měl jsem pokoj. Jo a Káhira – jen jsme jí tak proletěli busem, ale stačilo. Viděl jsem hodně hlavních a velkých měst, ale Káhira byla asi nejošklivější,“ tvrdí Petrů.

2 2019 IMG-20190416-WA0002

Do Španělska za golfem

Po příletu domů si ani nestačil vybalit kufr a i s přítelkyní hned odlétali s týmem osobností Československý lev do Španělska. „Malaga a krásný hotel u moře se stali naším útočištěm po dobu golfového turnaje. Celkovým vítězem se stal bývalý výborný hokejový obránce Leo Gudas. Ale při patování málem vyhrál Luděk Sobota. Ledabyle do toho prásk a jen milimetry ho dělili od vítězství. Protože jako jediný by to dal na první. Hlavními patrony byli za Slovensko hokejová legenda Jožko Golonka a za Česko právě herec a komik Luděk Sobota,“ prozrazuje Libor Petrů.

3 Still0418_00028

Jeho návštěva Španělska s herci a sportovci z Česka i Slovenska ovšem nebyla jen o golfu. „Hlavní byla sranda a odpočinek u bazénu a samozřejmě výlety. Na Gibraltaru už jsem byl, takže jsem zvolil relax u bazénu, ostatní zájezdy jsem absolvoval. Andalusie je krásná a její města rovněž. Nejvíce na mě zapůsobila právě Malaga. Škoda, že jsme nepotkali Banderase, který tam má dům. Samozřejmě hlavní město Andalusie a třetí největší ve Španělsku Sevilla je nádherná, ale chtělo by to mít na ní alespoň tři dny a ne jeden. A Granada má také svoje kouzlo, i když do Alhambry musíte mít lístek hodně dlouho dopředu. Týden utekl jako voda, ale Andalusii bych si znovu klidně dal,“ dodal neúnavný cestovatel, který doma v Praze už spřádá další cestovatelské plány.

Foto: Archiv Libora Petrů


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353