Čert z pohádky Čertoviny byl zasypán kamením ve štole!

Pětadvacetiletý herec Dominick Benedikt má za sebou náročné natáčení role do seriálu Modrý kód. Téměř celý den probíhaly přípravy a natáčení scény, kdy ho při živém streamu ze štoly zasype suť a kamení. V Čertovinách díky své bujné kudrnaté hřívě nemusel nosit paruku, na natáčení Modrého kódu se však na jeho obličeji maskéři vyřádili. Po příjezdu záchranářů se dostává do rukou lékařů na rubavský urgent.

MK_180626_1372

Natáčení Modrého kódu mě moc bavilo, natáčení bylo příjemné. Líbilo se mi, že postava Bloger Orel, kterou jsem hrál s sebou přináší také edukativní přesah. Žijeme v době, kdy každý druhý teenager chce být youtuber nebo instagramer a snaží se udělat vše pro to, aby měl co největší sledovanost. Pro unikátní záběry neváhají riskovat své životy, a tak navštěvují místa, kam se ostatní neodváží nebo porušují zákony a dostávají se na místa veřejnosti nepřístupná. Nejnáročnější bylo natáčení ve štole, kde jsem musel ležet na chladné zemi zasypán kamením a sutí a čekat na záchranu. A nejlepší naopak bylo, když jsem hrál spánek, to jsem mohl celý natáčecí den proležet,“ sdělil nám herec.

MK_180626_1441

Dominick si zahrál v seriálu Modrý kód roli youtubera, a tak jsme se zeptali, zdali také rád streamuje svá videa. Na cestě kolem světa, kterou jsem letos absolvoval, jsem taky natáčel a streamoval. Hned ve Španělsku, kdy jsem dělal mini-insta dokument o továrně na pivo, tak šlo doslova o život! Myslel jsem, že mě klepne pepka! Na Bali jsem streamoval za jízdy ze skútrů, což by samo o sobě nebylo tak nebezpečné, ale když uvážíte, že dopravní pravidla na tamních komunikacích jsou spíš zákony jungle – tzn. větší a silnější vyhrává-jede, tak je to na pováženou. Ovšem můj skútr byl silnější než většina aut na ostrově, takže jsem byl v klidu. Na Novém Zélandu jsem vysílal třeba ze hřbetu býka nebo v Kanadě z pláže kde byla tradiční drum session při západu slunce. To jsem myslel, že vytančím duši! Ale abych pravdu řekl, snažím se mít vše pod kontrolou a jít svým sledujícím příkladem. Takže v bezprostředním ohrožení života nestreamuju,“ pochlubil se Dominick zážitky ze své nedávné cesty kolem světa.

MK_180626_1470

Do divadla na konkurz mě vzala maminka v šesti letech. Konkurz se povedl a já byl tak od útlého věku v divadelním prostředí. Tam taky potkala svého partnera Vaška Vašáka, který se stal mým vzorem jak v herectví, tak v mnoha dalších ohledech,“ dodal závěrem Dominick Benedikt, jak se vůbec dostal k herectví. Seriál Modrý kód sledujte na Primě.

MK_180626_1456

Foto: TV Prima