Černocká, Markovič, Tomicová, Dejdar, Špotáková se ptají: Kde domov můj?

Tři sobotní večery budou patřit speciálním dílům oblíbené vědomostní soutěže Kde domov můj?, které budou věnovány zejména „osmičkovým výročím“, která si letos připomínáme. Průvodce pořadem Aleš Háma ze znalostí o rodné zemi tentokrát vyzkouší známé osobnosti, jako například Milana Markoviče, Petru Černockou, Martina Dejdara, Pavlu Tomicovou, Jaroslava Plesla, nebo Barboru Špotákovou. Poprvé v sobotu 15. září ve 20 hodin na ČT1.

Kde domov můj, speciál díl 02

Založení Československa v roce 1918, únor 1948, invaze v roce 1968, pražská defenestrace 1618 nebo revoluční rok 1848. Kde domov můj? připomene i ta méně známá „osmičková“ výročí, jako jsou založení Univerzity Karlovy v roce 1348, první československý kosmonaut ve vesmíru v roce 1978, nebo slavná světová výstava EXPO 1958 v Bruselu. Jednotlivá jubilea, události a otázky budou v pořadu doprovozena krátkými střihovými příspěvky z archivů.

Kde domov můj, speciál díl 02

Někteří z našich slavných soutěžících mi řekli, že do podobných pořadů běžně nechodí, ale kvůli nám udělali výjimku. Asi mohu prozradit, že největší znalosti prokázal můj oblíbenec, a dnes už i přítel, Milan Markovič,“ říká režisér Jakub Wehrenberg a moderátor Aleš Háma jej doplňuje: „Kdo ale skutečně válel, to byla dvojice David Novotný a Jaroslav Plesl. Pánové, klobouk dolů. Obecně ale k daným výročím platí, že jak se slaví a připomínají jednotlivá data, tak se lepší i znalosti o nich. Problém je krapet s mladou generací, která má ale zase jiné vědomosti, a o těch zase nemáme ponětí my.“

Kde domov můj_speciál díl 01

účinkují:

15. 9.: Milan Markovič, Petra Černocká, Jaroslava Obermaierová, Miroslav Hanuš, Martin Dejdar, Ondřej Ruml

22. 9.: Václav Kopta, Pavla Tomicová, Jaroslav Plesl, David Novotný, Iva Pazderková, Tomáš Měcháček

29. 9.: Monika Absolonová, Barbora Špotáková, Sandra Pogodová, Maroš Kramár, Radek Banga, Michaela Maurerová

KDM speciál Kde domov můj_speciál díl 01

Foto: Česká televize