Černocká dala manželovi košem, na dovolenou vyrazí se svou dětskou láskou

Elán a chuť do práce jí nechybí! Řeč je o nestárnoucí herečce a zpěvačce Petře Černocké, které by její životní sílu mohl kdekdo závidět. Kromě toho, že je stále profesně aktivní, je také babičkou na plný úvazek. Nyní oboje spojila a pro internetovou televizi Stream.cz nazpívala píseň Spinkej, Aničko, spinkej pocházející původně z alba Usínačky, jež vydala společně s dcerou Bárou Vaculíkovou. Její první kroky z nahrávacího studia ale vedly opět za šestiletou vnučkou Coco, kterou podporuje ve všech směrech a tráví s ní každou volnou chvíli.

Petra Černocká s dcerou Bárou a vnučkou Coco Zdroj Stream.cz

Cestování patří k Petřiným velkým koníčkům. „Po Česku se přes rok najezdím docela dost a mám to ráda. Když máme vystoupení v nějakém malebném městě, vyrazíme s manželem dřív a trochu si to tam projdeme. Moře ale jednou do roka musí být! Teď zkraje léta odlítáme na týden do Egypta. Objevila jsem tam místo s krásnýma rybkama, které plují všude kolem, a jsou tam i úchvatné korály a obří želvy,“ svěřila se zpěvačka se svými prázdninovými plány, ve kterých ale z praktických důvodů s manželem nepočítá. Zůstává doma a bude pečovat o domácí mazlíčky. Do teplých krajů vyrazí s vnučkou a dcerou.

Před odjezdem na dovolenou čeká zpěvačku hodně práce. Zdroj_Martin Kubic...

Před samotným odjezdem ji ale čeká ještě spousta pracovních aktivit. Patří k nim i spolupráce s internetovou televizí Stream.cz, pro kterou natočila jednu ze svých nejoblíbenějších písní. „Aničku jsem si napsala sama. Myslím, že nejlépe mi jdou písničky, k nimž mám citovou vazbu, a to ty, které mi vznikají pod rukama, jsou. Takže to byla jasná volba,“ popisuje Petra Černocká s tím, že tvůrčí krizí obvykle netrpí. „My jsme taková zpěvná rodina. Dcera a teď i vnučka si zpívají vlastně kdekoli. Na procházce v lese, nebo v jakémkoli podchodu, kde to pěkně zní. Známe různé ukolébavky, z těch nejznámějších určitě všechny. Před spaním si ale čteme pohádky. Vnučka Coco nejvíc oceňuje ty, které si vymýšlím. Ona zadá téma, tedy že tam má být princezna, víla, kůň a samozřejmě princ a já pak vymýšlím příběh,“ říká zpěvačka a hrdá babička.

Černocká svojí vnučku Coco ve všem s nadšením podporuje. Zdroj_Stream.cz...

Dětskou společnost si přitom neužívá jen doma, před začátkem prázdnin ji čeká také řada živých vystoupení. „Závěr školního roku je vždycky ve znamení série koncertů věnovaných nejmenším. Hrajeme pro ně i během roku, na nedostatek příležitostí si nemůžu stěžovat, ale se začátkem léta je nabídek nejvíc. A mě zpívat pořád baví pro všechny bez rozdílu věku,“ usmívá se sympatická brunetka. Ta patří ke stálicím české hudební scény víc než čtyři desetiletí a tomu, že by šla malá Coco v jejích šlépějích, se vůbec nebrání. Chystá se ji dokonce sama zapsat na klavír. „Mě i dceru Báru hraní hodně nebavilo, ale jako babička na tom budu trvat. Já studovala klavír patnáct let, Bára jen čtyři roky. Potom s tím sekla a teď ji to mrzí, i když s tím, aby si složila písničku, vystačí. V tomto směru bude moje vnučka pod přísným rodičovským i babičkovským dohledem,“ dodává rozhodně Petra Černocká alias čarodějnice Saxana z nesmrtelné komedie Dívka na koštěti.

Píseň Spinkej, Aničko, spinkej si Černocká napsala sama. Zdroj Stream.cz...

Foto: Stream.cz