Bittová, Dusilová a Načeva se vrátí s projektem Spolu. A tentokrát prý už naposledy!

Trojice zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 prý budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet koncertní program »spolu naposledy«, který způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

»Spolu« je exkluzivním koncertním počinem, který není třeba v zásadě představovat. Již s premiérovým uvedením v roce 2017 slibovalo spojení trojice zpěvaček zcela odlišných žánrů zajímavý hudební zážitek. A toto očekávání bylo splněno. Nejen zájmem diváků, kteří vstupenky na všechny koncerty vzali útokem, ale i kritikami, které se následně objevily: „Celý večer osciloval někde mezi šamanismem a elektronikou, stejně jako individuální projev umělkyň. Šamanismus ztělesněný v Ivě Bittové a jejích improvizacích, snovou elektronikou a muzikantstvím Lenky Dusilové a tvrdší elektronikou Moniky Načevy,“ napsal například iReport.cz.

A i z tohoto důvodu se tyto tři zpěvačky české alternativní scény opět sejdou. Čtyřmi koncerty s podtitulem »spolu naposledy« se se svými příznivci na konci příštího roku rozloučí.

»spolu naposledy« v listopadu 2020

9. 11. – 20:00 – Brno, Sono

11. 11. – 20:00 – Praha, Palác Akropolis

12. 11. – 20:00 – Praha, Palác Akropolis

13. 11. – 20:00 – Praha, Palác Akropolis

Cena vstupenky 690,- Kč nyní a od 1. 1. 2020 za 750 Kč

Atmosféru koncertů přibližuje videoklip ke skladbě Na Svahu II z repertoáru Moniky Načevy na text Jáchyma Topola. Na video se podívejte zde: https://www.youtube.com/watch?time_continue=58&v=zH3i5x_X5pE&feature=emb_logo

K dispozici je i live CD/DVD se záznamem z koncertů v Praze a Brně: S koncertním programem »Spolu« se trojice dam v premiéře představila v roce 2017, kdy oznámily první čtveřici koncertů. Původně šlo pouze o tři, ale po vstupenkách se doslova »zaprášilo«. A protože všechny lístky zmizely během několika hodin, byl přidán ještě předpremiérový koncert v Plzni. Tento úspěch již tehdy naznačoval, že by toto mini turné nemuselo být tím posledním. Tento předpoklad se potvrdil o rok později. Podzimní koncertní šňůra roku 2018 čítala již sedm koncertů.

Každá z protagonistek projektu Spolu patří ke špičce svého žánru. Iva Bittová patří již od roku 1987 k oceňovaným umělkyním v hudebním, filmovém i divadelním průmyslu jak na naší, tak zahraniční scéně. Jejím hlavním poznávacím znamením je lidová hudba a hra na housle. Na svém kontě má rozsáhlou diskografii i filmografii a ve všech oborech nespočet ocenění.

Lenka Dusilová vstoupila do hudebního světa v roce 1988 a zapsala se do hudební historie rockového a alternativního hudebního žánru jak spoluprací s významnými hudebníky, tak hlavně jako sólová umělkyně. Na svém kontě má deset alb a šest hudebních cen.

Monika Načeva je součástí českého kulturního prostředí od roku 1992, věnuje se fúzi žánrů od šanzonu po techno. Mimo jiné je členkou divadelního souboru Sklep.

Více infoa: www.bittova-dusilova-naceva.cz

Foto: Jan Zrzavý, Romek Hanzlík