Bartoška a Donutil pokřtili Jumaroro!

Herci Jiří Bartoška a Miroslav Donutil si ještě před zahájením Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech našli čas a pokřtili novou knihu své oblíbené spisovatelky Sylvy Lauerové. Román Jumaroro extravagantní české spisovatelky se křtil v nedělním odpoledni Caipirinhou, populárním brazilským nápojem.


Mezi mnoha hosty nechyběla ani režisérka Irena Pavlásková, Zdeněk Podhůrský a vedle kmotrů knihy zasedl oblíbený seriálový herec Roman Vojtek. Zatímco Sylva Lauerová přirovnala před novináři své dva atraktivní kmotry k Georgi Clooneymu a Tomu Hanksovi, oni naopak přiznali, že jim Sylva ty kontoverznější ze svých knih (Hračka, Otrok) zakazuje číst.


Sylva Lauerová zazářila na literárním nebi v roce 2007 svou prvotinou, erotickým románem Hračka, který se v zápětí stal bestsellerem. Titul nejprovokativnější české spisovatelky si naopak vysloužila knihou Otrok, ve které odkrývá i do nejintimnějšího detailu dominantně submisivní sadomasochistický vztah muže a ženy.


Jumaroro je román, kterým Sylva Lauerová rozšiřuje svůj spisovatelský záběr. Vypráví příběh, který se z detektivky s cestopisnými prvky rozvine až k mystickému thrilleru. „Sex nahrazuji zcela jiným druhem vzrušení, a podle prvních nadšených reakcí soudím, že se mi to podařilo,“ říká o Jumaroru jeho autorka.

Foto: Nakladatelství van Aspen


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353