Bára Basiková natočila nové sólové album po dvanácti letech!

Skvělá zpěvačka si trpělivě počkala na chvíli, kdy bude mít pohromadě sadu písniček, za kterými si opravdu stojí. „Nikam jsme nespěchali, měli jsme ten luxus si vybírat opravdu to nejlepší z nápadů, které přicházely…“, říká Bára Basiková. Pro více než dva roky vznikající projekt atraktivně melodickou hudbu napsal i nahrál Václav Noid Bárta a komplet textů dodal Jan Dvořák, dlouholetý spolupracovník Petra Muka.


„Honza Dvořák vlastně poprvé psal texty pro ženu. A moc se mu povedly. Jsou v metaforách plné lásky a naděje…“ říká Bára. Tucet skladeb je holdem zvukovému a stylovému synthi kouzlu osmdesátých a devadesátých let, velmi svědčícímu pěvecky přesvědčivě dramatickému podání. Bára ve výborné formě, s důrazem na každé zpívané slovo. Soudržnost hudby, textů a vokálu podtrhuje také digipackový obal s fotografiemi Terezy z Davle.


Letos životně jubilující Bára Basiková nabízí zkušenou kvalitu i novou energii ve vysněném projektu. Poslech alba prozrazuje jistou provázanost a logiku pořadí písní, s tím však, že tu objevíte také songy se singlovými ambicemi, od refrénových Sto dnů léta přes tanečního Věštce či dramatickou titulní až po závěrečnou hymnickou P.M.


Album Belleville Báry Basikové, to je mimořádný celek zpěvu, muziky, slov, fotek a citů, vychází již tento pátek 6. září na CD.

Track list:
1. – Betonové terasy
2. – U tvých dvěří
3. – Sto dnů léta
4. – Jen láska má tě chrání
5. – Věštec
6. – Tajné knihy
7. – Vlci
8. – Ta druhá
9. – Král všech pocitů
10. – Belleville
11. – Karma Akropolis
12. – P. M.

Foto: Supraphon / Tereza z Davle


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353