Amanda Palmer přiveze v září do Prahy své nejosobnější album

Třetí sólové studiové album Amandy Palmer s názvem There Will Be No Intermission představí americká zpěvačka v pražském divadle Hybernia 26. září v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné ženy současné hudební scény.

Amanda Palmer_Photo By Kahn and Selesnick_2-min

Zpěvačka, aktivistka a členka někdejšího kultovního dua The Dresden Dolls, která také zažila úspěch se svými sólovými alby Who killed Amanda Palmer? a Theatre is Evil, nyní přichází s velmi osobní zpovědí na téma ženských práv, potratů i vyrovnávání se s nelehkými životními situacemi. Temnými motivy ale posluchače provádí s charakteristickou silou, odolností i nadějí. Vstupenky na koncert budou k dispozici v předprodeji GoOut od 26. 2. Mezi další interprety letošní koncertní série Femme Fatale patří ukrajinská zpěvačka Onuka (13. 4., Palác Akropolis) či havajská hudebnice Taimane (25. 5., Jazz Dock).

Třetí sólové album Amandy Palmer There Will Be No Intermission je zatím jejím nejosobnějším. V rámci 20ti skladeb nás Palmer provádí svým životem posledních 6ti let, během kterých prodělala řadu velkých osobních změn – narození syna, smrt nejlepšího přítele, potrat…

There Will Be No Intermission odkrývá další dimenze talentu Amandy Palmer a znovu tak potvrzuje její výrazné, mistrovské písničkářství. Zvládá kombinovat humor, slzy, osobní zpověď a odhalení v zasmušile radostné hudbě.

Ty písničky pro mě jsou návodem k přežití. Nahrávku jsem vlastně vůbec neplánovala. Smrt a další osobní ztráty všeho druhu se jednoduše děly a texty i hudba vznikaly jako vlastní terapie nebo způsob, jak v tom všem najít smysl,“ říká Palmer, jejímž jediným partnerem na novém turné bude klavír a ukulele.

Zpěvačka své nové turné oznámila premiérou singlu Voicemail for Jill a slovy: „Tahle píseň je napsaná jako příručka pro ženy, které zvažují potrat. Je to připomínka, že na něco takového nejsou nutně samy.“ Umělkyně, která sama podstoupila tři potraty, se podle svých slov „několik let snažila najít cestu, jak psát o tématu bez jakéhokoli sentimentu, kazatelství nebo omlouvání se.“

Amanda Palmer_Photo By Kahn and Selesnick_1-min

Stejně jako předchozí deska, i There Will Be No Intermission byla financována crowd-fundingovou kampaní, do které tentokrát přispělo celkem 14 000 „patronů“. Deska byla nahrána za jediný měsíc v L.A. Johnem Congletonem (který již s Palmer spolupracoval na oceňované desce Theatre Is Evil). Produkce slibuje poctivý, vizuálně výrazný, ale také vtipný hudební zážitek.

AP-TWBNI-Official-UK-PRE-RELEASE-Prague-F-min

Amanda Palmer: There Will Be No Intermission

26. září 2019, 20 hodin

vstup do sálu od 19 hodin

Divadlo Hybernia

FB událost: www.facebook.com/events/1200917240085286/

Femme Fatale 2019: Onuka, Taimane, Amanda Palmer

Koncertní série Femme Fatale již sedmým rokem představuje tuzemskému publiku výrazné ženské osobnosti na poli současné hudby. Mezi hosty série byla například Susanne Sundfør, Ane Brun, Princess Chelsea, Boy nebo Agnes Obel.

V roce 2019 uvede série například ukrajinskou dívčí skupinu Onuka s albem Mozaika. Onuka přijede do Paláce Akropolis 13. dubna v osmičlenné sestavě, aby diváky okouzlila hudbou propojující ukrajinskou lidovou hudbu a současný elektronický pop. Havajská hudebnice Taimane, virtuoska ve hře na ukulele, představí své nové album Elemental 23. května v pražském Jazz Docku.

AP-TWBNI-Official-EU-Tour-Flyer-min

Více infa: www.femmefatalelive.cz

Foto: www.femmefatalelive.cz / Kahn and Selesnick


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353