Aleš Cibulka moderoval v pyžamu

Aleš Cibulka moderuje legendární rozhlasový pořad již devátým rokem. Převzal žezlo po Tomáši Slámovi a v letošním roce tým Toboganu zahájil dvacátou třetí sezónu. V sobotu 24. listopadu 2012 moderoval Aleš Cibulka svůj tří stý Tobogan – tedy byl velký důvod k oslavě. On totiž slaví opravdu rád. A oslava to byla netradiční – uskutečnilo se velké finále soutěže pravidelných posluchačů Toboganu, křest knihy Cibulka v pyžamu, kterou moderátor napsal s režisérkou Yvonou Žertovou a ještě něco navíc!


Slavnostní atmosféru tří stého Toboganu umocnil jeho moderátor svým »kostýmem«. Přivítal diváky a hosty v pyžamu po pradědečkovi, ve kterém vítal první dva roky hosty Toboganu v pyžamu doma, a k němu si obul krásné kostkované papuče.


V Divadle U Hasičů se sešly finalistky soutěže, jež v říjnovém semifinále předvedly, že svůj pořad znají nejlépe. Jaroslava Piskáčková, Anna Procházková a Mirka Marková braly finále soutěže velmi zodpovědně a odpovídaly na otázky se znalostí věci. Hrálo se o hodně – o celoroční vstupenku na Tobogan! Výsledky byly velmi těsné, štěstí se nakonec v závěrečném rozstřelu přiklonilo k paní Anně Procházkové, která dokázala nejblíže určit datum, kdy se bude vysílat tisící Tobogan.


Jedenáct hostů přišlo podpořit nejen soutěžící, ale i vyslat ke čtenářům knížku Cibulka v pyžamu. Patřili k těm, o nichž se v knížce píše – ať už ve velkých »pyžamových« rozhovorech, nebo v historkách Aleše Cibulky, ve kterých na tucet kamarádů autor lecco prozradil. Ale tito »odhalení« měli díky redaktorce Janě Semelkové se k těmto historkám vyjádřit a případně vše uvést na pravou míru. Dnešní oslavy se zúčastnili: Ivana Andrlová, Blanka Bohdanová, Josef Fousek, Michal Jagelka, Veronika Jeníková, Eva Pilarová, Jiří Prager, Yvonne Přenosilová, Yvetta Simonová, Radim Uzel a Marcel Vašinka.


Hosté kladli otázky, soutěžící dámy mávaly cedulkami s odpovědí, každý něco pronesl, Eva Pilarová, Josef Fousek a Yvonne Přenosilová zazpívali. Josef Fousek dokonce složil oslavnou píseň, která dnes měla svou premiéru. Jakmile byla známa vítězka, přešlo se ke křtu knihy, která vyšla právě k tomuto kulatému výročí. Autoři i redaktorka odmítli polévat nové knižní miminko alkoholem. Kk pyžamu se hodí spíš prášky na spaní – ale i to bylo zamítnuto, tak Jana Semelková vyslala devátou knížku nakladatelství JaS ke čtenářům polibkem.


Aleš Cibulka je známý mistr v překvapování. Proto byl v samotném překvapen on – obdržel řád: posluchači Toboganu a Český rozhlas 2 – Praha mu udělili řád Zlaté cibulky. I s certifikátem. Vše završila korunovace posluchačkami z Kroměříže. Veselé poledne zakončilo focení pro archiv a velká autogramiáda.

Foto: JaS nakladatelství / Yvona Žertová