Alena Doláková: Zvu si lidi, kteří mě přitahují, k sobě domů do postele

Hostem v Show Jana Krause byla píšící herečka Alena Doláková, která o svých zkušenostech z dobrodružné cesty za hereckou slávou psala pravidelně články do novin s názvem Zrzka v Hollywoodu.

„Do Ameriky jsem odešla za kariérou, za dobrodružstvím, které jsem našla poměrně rychle, a to i takové, které jsem nechtěla, například že mě okradli,“ vypráví herečka a upřesňuje, že Hollywood je ošklivá, špinavá čtvrť plná bezdomovců. „Nakonec se ale vždycky našla nějaká dobrá duše, která mi pomohla.“ Nouze však nebyla ani o milostná dobrodružství. „Měla jsem tam ruského přítele,“ vzpomíná s tím, že v cizině měla k Rusům vůbec hodně blízko.

„Já jsem tam byla tak strašně soustředěná na svoji kariéru, že to tam byl asi můj skoro jediný přítel.“ I on byl prý herec a dostával role v seriálech. Už se však rozešli a je to minulost. „Poznali jsme se na hodinách herectví, protože já jsem tam chodila pořád na nějaké hodiny herectví. A tam se člověk pozná s těmi lidmi někdy možná víc, než chce. Sice jsme spolu nehráli, ale pořád jsme po sobě pokukovali. Mně imponoval tím, že byl takový hovado. Já jsem tehdy byla na hovada,“ vysvětluje se smíchem, že nejlépe jsou na tom škaredá hovada, která v určité fázi některé ženy přitahují.

Poté, co dostala roli v britském filmu, který se točil v Praze a měl premiéru v Londýně, se stále častěji stávalo, že na herecké castingy přestala chodit osobně, ale točila doma tzv. self tape. „Říkala jsem si, proč platím nájem v L. A., když můžu platit nájem v Praze,“ přibližuje své pohnutky, proč se nakonec vrátila do Prahy. „A točení self tape je takový můj denní chleba doposud.“

Navíc má i zde dostatek práce. „Letos mě čekají tři české filmy a mimo to mám podcast o sexu, intimitě a duchovnu, kam si zvu lidi, kteří mě přitahují, k sobě domů do postele.“ Prostřednictvím tohoto podcastu, kterého se dosud natočilo a odvysílalo šest dílů, chce šířit mezi lidmi dobrou náladu a „hodně odborně probírat všechno, o čem ví velký kulový.“

 

Foto: TV Prima