Agáta Prachařová: Nesnažím se být stoprocentně dokonalá, protože to nejde

Kanál Prima Love oslaví 8. března své osmé narozeniny, a jako dárek pro své divačky si připravil od 17. března na Prima Love pořad Máma nad věcí, kterým provází Agáta Prachařová.

FRH_8579

Agáto, o čem je pořad Máma nad věcí?

Rozhodně to nevypovídá o tom, že bych já byla nějak extra nad věcí. Spíš je to návod pro maminky, jak být nad věcí a nestresovat se, i když to občas nezvládají. Je to poradna o problémech, které se týkají těhotenství, porodu, výchovy a všeho, co s tím souvisí. Budu řešit časté dotazy matek a odpovědi budu zjišťovat zábavnou formou v několika rubrikách. Můžete se těšit i na zajímavé hosty – jak dospělé, tak ty malé.

V čem by každá máma měla zůstat nad věcí?

Asi se z toho úplně nezbláznit, protože jsou unavené, vyčerpané, myslí, že to nezvládají. V životě už ale dokázaly hodně, daly život svému dítěti! Přála bych jim, aby vše zvládaly s chladnou hlavou.

FRH_8574

V čem by si přála zůstat vy nad věcí?

Nesnažit se být stoprocentně dokonalá, protože to nejde. Je lepší spokojená máma, a tím i spokojené děti a manžel, než ta, co má naklizený dům.

Do pořadu jste si jako pomocnici přizvala svou babičku, v čem vám v životě nejvíce pomohla? Co na ní nejvíc obdivujete?

Babičce je čtyřiadevadesát let, takže ji mohu obdivovat ve všem. Hlavně jaká v tom věku je. Kdejaké padesátileté ženy nemají takový elán, odhodlání, radost ze života a energii jako ona. Ačkoli si myslím, že jsem dobrá kuchařka, s jejími zkušenostmi se to nedá srovnat, takže mi v pořadu Máma nad věcí pomáhá hlavně v tomto.

FRH_8531

Babičce je čtyřiadevadesát let, jaká byste chtěla být v jejím věku?

Živá! (smích)

Jako malý kuchtík se představí i váš Kryšpín – rád doma pomáhá, nebo ho musíte uplácet?

Pomáhá doma rád s vařením. Je pro něj skoro až svátost, když dostane do ruky nůž, čímž dostane zodpovědnost a důvěru. Samozřejmě ho při tom bedlivě pozoruju, ale je důležité v dětech budovat právě pocit zodpovědnosti a poskytnuté důvěry.

FRH_8470

V čem je podle vás vaše máma jako máma nejlepší?

Že zvládla vychovat tolik dětí! Já mám dvě, a mám pocit, že nezvládám vůbec nic. (smích)

Jak byste popsala svůj styl výchovy?

Uvolněný s mantinely. Není to klasický styl výchovy, jaký jsme mívali my. Není tak striktní, ale dbám na to, aby měla mantinely, pravidla a režim, to je pro děti strašně důležité.

Co pro vás znamená být máma?

Je to něco, na co jsem ve svém životě nejvíc pyšná.

V čem je jiné vychovávat syna a v čem dceru? Vidíte v tom vůbec rozdíl?

Obrovský. Holky jsou na tu matku okamžitě napojený. Kluci mají svůj svět, ale holky si s mámou rozumí hned od narození. Navíc když Mia v roce rozlije mléko, jde si pro hadr a utře to. Kryšpín to v sedmi letech překročí a neřeší to. (smích)

FRH_8436

Máte obrovskou rodinu, která drží pevně při sobě a tráví spolu spoustu času – jaké to má pro vás výhody a nevýhody?

Výhody určitě v tom, že si navzájem pomáháme. Rád mi kdokoli pohlídá moje děti. Nevýhoda je ta, že zatím mám děti jen já, takže až se rozmnoží sourozenci, budu mít barák plný dětí.

Už jste dvakrát prošla těhotenstvím – je nějaká rada, kterou jste nevěděla, a za kterou byste byla jinak ráda?

Asi nepočítat dny, týdny ani měsíce do porodu, protože se to vůůůůbec nezkracuje. Buďme rádi, že nejsme sloni, jejichž samice jsou těhotné dva a půl roku!

Co vám v těhotenství nejvíc pomohlo?

Mít důvěru ve svého porodníka.

FRH_8432 FRH_8422

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353