Lotus ve Spa opět na »bedně«! A Fittipaldiho tentokrát zastínil Binder

Skvěle rozehranou partii měl v sérii Formula V8 3,5 český tým Lotus. Vnuk slavného dědy Pietro Fittipaldi opět toužil po dvou vítězstvích tak, jako předešlý závodní víkend na okruhu v Silverstone. Ve Spa-Francorchamps v Belgii mu to však nevyšlo skončil v poli poražených. Lotus ale stále drží první místo v pořadí týmů.

archiv Lotus 2
Není každý den posvícení. O uplynulém víkendu v belgickém Spa se o tom přesvědčil i Pietro Fittipaldi. Přitom kvalifikaci zajel skvěle a do prvního závodu si zajistil pole position. Bohužel hned na startu přišly technické problémy a závod byl prakticky ztracen. Než se mladý Brazilec vůbec rozjel, zbytek startovního pole byl už dávno pryč a v cíli z toho bylo až osmé místo. Smůla se ho však nepustila ani ve druhém závodě. Šance na triumf mu zhatila zastávka v pit stopu, když vypadl motor jeho monopostu.

archiv Lotus 1
Ztrátu dvaceti vteřin se sice snažil dohnat, na lepší než šestou příčku to ale nestačilo. „Start jsem měl tentokrát dobrý a až do boxů všechno probíhalo tak, jak jsem si naplánoval. Nevím, co se tam stalo. Zhasl motor a já musel znova nastartovat. Každopádně ztráta pak byla příliš velká, to už dohnat nešlo,“ měl jasno Fittipaldi. O mnoho lépe si ve druhém závodě vedl jeho týmový parťák René Binder.  Rakušan skončil druhý a potvrdil tak svůj velký potenciál. „První místo bylo daleko. Něco jsem ztratil v závodě, něco v boxech. To byly rozhodující momenty.“

archiv Lotus 3
Česká stáj Lotus však se 110 body stále drží první místo v pořadí týmů. Mezi jezdci je Fittipaldi o bod druhý, Binder drží čtvrtou pozici. Oba budou mít šanci své postavení vylepšit už 13. a 14. května na okruhu v italské Monze.