Lotus drtí zbytek světa! A Fittipaldi zpátky ve hře o titul!

Tohle je opravdu velká paráda! Český tým Lotus doslova drtí zbytek motoristického světa v seriálu Formula V8 3,5. Navíc oba jezdci černozlaté stáje jsou ve hře o titul. René Binder celé mistrovství vede, Pietro Fittipaldi je zpět o jediný bodík.

lotus4

Zatímco předchozí podnik v Monze ovládl René Binder a připsal si první vítězný double v kariéře, tentokrát se pozornost soustředila hlavně na mladého Brazilce. Fittipaldi skončil v sobotu druhý, v neděli pak dokonce vyhrál. S plnou parádou a zcela reálně se tak zase dostal zpět mezi uchazeče o celkový triumf v šampionátu. „V Itálii jsem říkal, že se v Jerezi vrátím a budu silnější. Jsem rád, že se to potvrdilo. Díky si však zaslouží celý tým, všechno šlapalo parádně. Odvedli opravdu dobrou práci,“ pochvaloval si vnuk dvojnásobného mistra světa formule 1 Emersona. Talentovaný Pietro často pobývá v Praze a jak je vidět, naše hlavní město mu svědčí. Jeho rakouský kolega z týmu sice snový víkend z Monzy nezopakoval (tentokrát »jen« čtvrté a páté místo), přesto zůstává v čele pořadí jezdců.

lotus3

Zatímco boj o titul bude mezi jezdci ještě pořádně dramatický, v týmech je už dost možná rozhodnuto přesto, že do konce ještě zůstává pěkná porce závodů. Lotus totiž zatím nemá konkurenci a svým soupeřům neujel o parník, ale minimálně o jadernou ponorku. Muselo by se stát něco hodně nečekaného, aby stáj o triumf v pořadí ještě přišla. V každém případě jezdci teď mají téměř měsíc pauzu, cestovat však nemusí daleko. Další díl seriálu totiž hostí španělský Motorland Aragón.

lotus2 lotus5

 

Foto: Archiv týmu Lotus

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353