Zuzana Mikulcová představí své album Dievča v Čechách

Společně s kapelou vystoupí v pražském klubu Jazz Dock, v brněnském Music Labu a v klubu Kafé v kině ve Veselí nad Moravou.

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová má na kontě dvě autorská alba a na slovenské scése těší oblibě. Žánrově spojuje autorský projekt zpěvačky slovenské texty s pop-soulem a s prvky elektronické hudby. Jako host vystoupila před Lisou Simone a José Jamesem ve Slovenském rozhlase a Jamesi Bluntovi hostovala v NTC v Bratislavě. V loňském roce nahrála s rappery Vecem a Tonem S (Ultrazvuk) skladbu Tváre slobody k výročí Sametové revoluce, kterou prezentovali na Koncertech pre všímavých – cenách Bílá vrána. Představila se také na vystoupeních Peter Lipa – 75 let v plném nasazení, cenách Via Bona Nadace Pontis, Igric 2019, v televizních pořadech Advent 2016 na RTVS, Legendy popu, Zlaté časy a jako hudební host vystoupila v relaci Trochu jinak v SND a jinde. V roce 2010 se stala Novou tváří slovenského jazzu.

Své aktuální album Dievča představí zpěvačka společně s kapelou 30. ledna v klubu Kafé v kině ve Veselí nad Moravou, 31. ledna v Praze v Jazz Docku a 1. února v Brně v Music Labu. „Album Dievča je to nejlepší, co jsem kdy nahrála,“ zhodnotila svůj poslední počin sama autorka. Společným rysem obou sólových alb jsou intimní a osobně laděné texty, které jsou výhradně autorské. „Na novém albu zaznívá více témat, ale tím hlavním je reflexe dětství a dospívání,“ doplňuje Zuzana.

O produkci alba Dievča se producent Andrej Hruška (Celeste Buckingham, Lucie Bíla, Katarína Málikova) podělil se členy kapely Michalem Šelepem (Andrej Šeban, Tibor Feledi Kairos quintet) a Ľubošem Ambrózaiem (Genius Locci, Space cats). Většina nahrávek vznikla na dřevěné chatě na severu Slovenska v Osturni.

Od vydání poslední nahrávky zpěvačka zveřejnila několik skladeb spolu s videoklipem, jako r Snov, Márne boje nebo Hovor mi. V červnu zveřejnila komorní verzi maďarské lidové písně Kis Kece Lányom, kterou nahrála spolu s kontrabasistou Michalem Šelepem živě v stupavské synagoze jako první hudební 360° video na Slovensku. V listopadu vydala videoklip k titulní písni alba Dievča, kde vystupují děti z dětských domovů. Album se těší pozitivním reakcím, dostalo se do výběru 50 nejlepších alb za rok 2018 podle redakce serveru hudba.sk a do výběru 25 nejlepších slovenských alb za rok 2018 podle redakce newmodelradio.sk.

Termíny koncertů:

30. 1. – Veselí nad Moravou – Kafé v kině

31. 1. – Praha – Jazz Dock

1. 2. – Brno – Music lab

Video:

Dievča: https://www.youtube.com/watch?v=4PuYXqkDvkQ

Kis Kece Lányom (360° video): https://www.youtube.com/watch?v=NbYyFt9Wd88

Hovor mi: https://www.youtube.com/watch?v=HcOM3m6UsJo

Facebook:https://www.facebook.com/ZuzanaMikulcova/

Instagram: https://www.instagram.com/zuzana.mikulcova/

Foto: www.tranzistorlabel.com / Dominik Janovský, Michal Zahornacky, Jakub Čajko


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353