Zlaté vánoční hity nabízí Karla Gotta, Hanu Zagorovou, Lucii Bílou a další hvězdy

Nový výběr slavných českých vánočních hitů i novinek vydává Supraphon na CD i digitálně. Těšit se můžete na klasické vánoční hity, ale i zbrusu nové skladby v podání populárních umělců.

Vánoční písničky patří neodmyslitelně k atmosféře nejkrásnějších svátků v roce. V adventním čase se k nám vracejí známé melodie v podání legendárních zpěváků i v nové interpretaci a s nimi přicházejí také nové vánoční skladby. Na této kompilaci nesmí chybět evergreeny prověřené časem, jako Rolničky, Purpura, Jsou svátky nebo Bílé Vánoce, ale posluchači zde najdou i novinky od populárních českých interpretů.

Na teaser se můžete podívat zde:

https://youtu.be/S1V8nZahtDo

 

Zlaté vánoční hity nabízejí opravdovou špičku z české scény. Nechybí zde například Karel Gott, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Petr Ulrych a Hana Ulrychová, Waldemar Matuška, Viktor Preiss, Iveta Bartošová, Milan Drobný, Rudolf Hrušínský, Petr Hapka a mnoho dalších. Mladší generaci pak zastupují například Martin Chodúr nebo Radek Banga. Právě ten přichází se svou úplně první vánoční písní Sněhová vločka. Videoklip vtáhne diváky nejen svou kouzelnou vánoční atmosférou, ale také svým příběhem. Ukazuje nám totiž to pravé kouzlo Vánoc, na které přes všechen stres a pracovní vytížení někdy zapomínáme.

„Kvůli tomu, co se u nás doma dělo, jsme Vánoce v podstatě neslavili. Nechtěli jsme tátovi dávat jen další zbytečný impuls k tomu, aby pil a zase něco vyvedl. A takhle jsem to vlastně měl až do svých sedmadvaceti let, asi jsem to s tím měl prostě nějak spojené. Jenže pak jsem potkal svoji ženu a zamiloval se a teprve s ní jsem pochopil, o čem skutečně Vánoce jsou. Zamiloval jsem si je, stejně jako ji,“ prozrazuje o nové vánoční písni Radek Banga.

Na klip Sněhová vločka se můžete podívat zde: https://youtu.be/02SpLxlw1Rk

 

Na CD se můžete těšit i na:

Jsou svátky – Karel Gott / Vánoční expres – Lucie Bílá / Vánoční směs (Bílé Vánoce, Purpura, Padá sníh, Rolničky) – Karel Gott, Hana Buštíková, Zdeněk Pulec / Vánoční zvony – Martin Chodúr / Ave, Ave – Hana Zagorová / Veselé Vánoce – Pavel Bartoň, Viktor Preiss, Iveta Bartošová, Milan Drobný, Rudolf Hrušínský, Jana Hlaváčová a Luděk Munzar / On je náš pán – Petr Hapka / Co přát si víc – Dasha / Dým nad střechami – Waldemar Matuška / Jen jedenkrát v roce – Hana Zagorová, Petr Kotvald a Stanislav Hložek / Dny zázraků a přání – 4 Tenoři / O Vánocích – Karel Černoch a Dagmar Patrasová / Rodinné Vánoce – Rangers / Dvanáctá – Petr Kotvald / Venku je déšť a mráz – Eva Pilarová a Jaromír Mayer / Na Vánoce ráno – Greenhorns / Padá sníh – Jitka Molavcová / Domů k vám – Michal Horák / Krásný sen – Petr Ulrych a Hana Ulrychová / Sněhová vločka – Radek Banga / Duch Vánoc – Štefan Margita a Michal Kindl

 

Celkový čas: 74:54

Foto: Supraphon / Lenka Hatašová, Jakub Ludvík, Patrik Ratajský