Wohnouti sepsali knihu

Většina kapel k výročí fanouškům naservíruje best of, ne tak Wohnouti. Půl roku sepisovali kapelní paměti, třídili fotky, sbírali videa, aby mohli k dvacátému výročí své existence vypustit do světa knihu s názvem Sladkých dvacet.

W20 cover
„Už to dávno nepočítáme, ale máme za sebou hodně přes patnáct set koncertů, vydali jsme přes sto písniček a víc než desetkrát jsme v dodávce objeli zeměkouli. Víme velmi dobře, co je kalba, kotel, podium, backstage, hotel s ostudou, depka i euforie ve studiu, sex, drogy a r´n´r.“ Tak začíná toto autobiografické dílo, které sepsal Matěj Homola. O grafiku se zase postaral bratr Honza. Kniha popisuje cestu od dětství do dospělosti, od prvních hudebních krůčků po vyprodané sály. Zaměřuje se na jednotlivé písně, lidi, důležité okamžiky, nechá nahlédnout do hudebního zákulisí, a to vše je doprovázeno velkým množstvím archivních fotografií.
„Další rozměr dodávají knize QR kódy, díky nimž je možné se dostat k mnoha audio/video materiálům, jako jsou raritní amatérské záznamy z koncertů, klipy, další fotky a podobně. V kombinaci s textem si tak může čtenář udělat ucelený obrázek o kapele Wohnout,“ dodávají členové této skupiny. Přes tři sta stránek informací lze zakoupit za 350 korun od 3. března na e-shopu na stránkách kapely a na všech koncertech jarního tour, které startuje o den později v Jihlavě. Kdo však nedospí a nepočká si na koncert v jeho kraji, může 3. března od 17 hodin dorazit do pražského klubu Rock Café (Národní 21), kde kapela knihu pokřtí nejen pro tisk, ale nabídne ji i prvním nedočkavcům z řad fanoušků. Zájemci o autogram neodejdou s prázdnou.

Foto: www.wohnout.cz