Wohnouti natáčeli klip v Africe

Část kapely Wohnout se vydala do Afriky objevovat krásy Keni, navštívit malou nemocnici Itibo a hlavně natočit videoklip. Ten má podpořit sbírku na koupi dýchacího přístroje do místní nemocnice Itibo, kterou zde vede český lékař Aleš Bárta.

IMG_4660

Wohnouti tak přebírají štafetu po kapele Pio Squad, která natáčela v Bangladéši a podpořila projekt Čalantika. Wohnouti brázdili prašné cesty Afriky a sbírali videomateriál k písni Sladký dřevo, která je z nově připraveného alba.

IMG_4661

My Wohnouti tolik rádi cestujeme, defakto už od samého našeho vzniku. Nyní ale přišlo něco, co spojilo naší životní vášeň s projektem, kterej jí povýšil na užitečnou věc. Napsali jsme písničku, načrtli scénář, sbalili kytary a batohy a odjeli natáčet do Afriky. Dobrodružství je skvělá věc. A když ještě pomáhá, není co řešit.“

IMG_4659

Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo, pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů a je určený pro využití jak pro dospělé, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči. Kapela tuto nemocnici v rámci natáčení navštívila a týden tak byla v koloběhu veškerého dění.

IMG_4663

Nikdy jsem se nedostal tak blízko ke běhu věcí, které souvisejí s naší životní prioritou, což je zdraví. Viděl jsem operaci chlapa posekaného mačetou, řvoucí dítě se zaseknutou kuličkou v uchu, kluka co spadl do hluboký studně a polámal si žebra. Ale taky byl svědkem porodu, po kterém rodička sedla obkročmo na motorku a odjela s dítětem zamotaným v dece po hrbolaté cestě domů…“ komentuje kytarista Honza Homola.

IMG_4664

Více informací o celém projektu se dozvíte na: www.wohnoutiproitibo.cz

Sbírku lze podpořit jakoukoliv finanční částkou na číslo účtu: 555 636 555/0300 variabilní symbol: 156

Po návratu Wohnouty čeká poslední část akustického tour, které doplní elektrická vystoupení na řadě festivalů. Čeká je také připrava nového řadového alba, které vyjde v létě.

Unplugged Tour

2. 3. – Litomyšl – Kotelna

3. 3. – Pec pod Sněžkou – Klondike

10. 3. – Klatovy – Stálá divadelní scéna Klatovy

16. 3. – Mělník – divadlo

17. 3. – Strakonice – Městské kulturní středisko

23. 3. – Litovel – velký sál Záložny

24. 3. – Čáslav – hotel Grand

14. 4. – Pelhřimov – KD Máj

Foto: Archiv kapely Wohnou


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353