Vychází reedice alba Vitacitu Vzhůru přes oceán, jednoho ze základních kamenů českého metalu.

Remasterovaná reedice alba Vzhůru přes oceán skupiny Vitacit doplněná o dva bonusy vyšla na CD, vinylu i v digitální podobě v pátek 21. února. První oficiální album skupiny Vitacit s názvem Vzhůru přes oceán vyšlo poprvé v roce 1990 a fanoušci ho považují za jeden ze základních kamenů českého heavy metalu. Natočila ho legendární sestava Miloš Dodo Doležal, Pavel Kuře Hejč, Luděk Adámek a Ivan Polák.

Album Vzhůru přes oceán obsahuje převážně skladby složené snad v nejpopulárnějším období Vitacitu 1988–1990. Na svou dobu bylo dobře natočené a zahrané, ovšem remastering po 30 letech posouvá díky digitální technologii tehdejší kvalitu ještě o stupeň výše. Při poslechu je možné zaznamenat větší rozlišení nástrojů, konkrétnější a silnější zvuk. Producent alba a hlavní autor písní Miloš Dodo Doležal dotočil ve svém studiu Hacienda i dva bonusové songy z té doby, Labyrint srdce a Braň se. Oproti původní nahrávce má remasterovaná podoba alba tedy místo deseti skladeb dvanáct.

Slavnou sestavu téhle legendy dodnes pamatuju, protože byla silná a možná nejsilnější. Pecky jako Zvony nebo Sibyla, byly velmi nosné a naléhavé a přestože muzika se odvíjela víc od hard rocku, nesla rukopis tehdejšího kytarového objevu Miloše Doležala. Jeho vycizelovaná produkce včetně nadčasového zvuku dávala vědět, že z něj vyroste silná hudební a instrumentální osobnost. Tak se i stalo, bohužel v případě Vitacitu už takové štěstí neměli a pak už trochu tápali. Ale zhodnocení nechávám na povolanějších a nebo taky na každým z posluchačů,“ vzpomíná na Vitacit kytarista Arakainu Jiří Urban.

A Tonda Rauer z Harleje komentuje i tehdejší vydání debutového alba: „Měl jsem Vitacit hodně rád a když vyšlo Vzhůru přes oceán dostal jsem všechno, co jsem čekal. Super zahraný šlapající písničky a k tomu na tehdejší dobu výbornej zvuk nahrávky. Rád si to album poslechnu i dneska.“

Foto: Warner Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353