Vladimír Mišík vyráží na turné ke 40. výročí alba Kuře v hodinkách

Album Kuře v hodinkách – jedno z nejzásadnějších alb v české rockové historii slaví letos čtyřicet let od svého vzniku! K tomuto výročí již letos v únoru vydal Supraphon jubilejní edici alba, která nabídla původní nahrávky doplněné o bonusy a to v novém remasteringu z původních pásů. Vedle CD nahrávka vyšla i na vinylové desce. Agentura 100PROmotion k výročí alba připravuje ojedinělé turné. Kromě Vladimíra Mišíka zahrají členové z původního Flamenga – basista Vladimír »Guma« Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu dále doplní muzikanti z ETC – Jiří Zelenka (bicí), Pavel Skála (kytary) a další muzikanti k doplnění »flamengovského« zvuku – Jakub Doležal (saxofon, flétna) a Pavel Bohatý (zpěv, klávesy). Během koncertu zazní jak nesmrtelné skladby z legendárního alba, tak ty z dob raných ETC…, samozřejmě současný repertoár až po závěrečný jamsession.


Kuře v hodinkách je dnes považováno za jeden z nejlepších počinů historie tuzemské populární hudby. Průlomové album, které předvedlo spojení poesie s rockem a dokázalo, že rock lze zpívat česky. Album, v němž se setkal elektrický bigbít s verši Josefa Kainara v unikátní symbióze, vzbuzuje i po čtyřiceti letech zájem posluchačů. To dokazuje i jeho umístění na druhé příčce hitparády nejprodávanějších alb, kterou na konci února zveřejnila ČNS IFPI – a kde se v TOP 50 drží již třiadvacet týdnů. Titul se stal také letos jedním z nejúspěšnějších z nabídky digitálních servisů, jako jsou SupraphonLine nebo MusicJet. Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 10 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné (Zlatá deska) a ceněné album Ztracený podzim.
Současná sestava kapely ETC: Vladimír Mišík (zpěv, kytara), Jiří Veselý (basa, akordeon), Pavel Skála (kytary, zpěv), Petr Pokorný (kytary), Jiří Zelenka (bicí, zpěv), Vladimír Pavlíček (housle).

Turné ke 40. výročí alba Kuře v hodinkách
31. 8. – Žatec (náměstí, + Blue Effect)
16. 9. – Plzeň (+ Ivan Hlas)
18. 9. – Brno
24. 9. – Opava
19. 10. – Hradec Králové
30. 10. – Ostrava
31. 10. – Ostrava
6. 11. – Kolín
9. 11. – Polná
12. 11. – Praha – Akropolis
13. 11. – Praha – Akropolis
29. 11. – Přerov
30. 11. – Kunovice (+ Ten Years After)
13. 12. – Kroměříž
15. 12. – Jablonec nad Nisou
19. 12. – České Budějovice

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353