Video: Cigánski Diabli představili nový videoklip

Skupina Cigánski Diabli jen před nedávnem zveřejnila videoklip ke skladbě Hop čibirib, který se točil v prostorách renesančního zámečku v Galantě. Jeho realizaci přitom vzala kapela do vlastních rukou, a to jak námět, tak režii i střih.


„Všechno, co souviselo s výrobou videoklipu, bylo v naší režii. Už v minulosti jsme se přesvědčili o tom, že věci jdou bez problémů jen tehdy, když si je člověk udělá sám a není na nikom závislý,“ uvedl cimbalista Ernest Šarközi.
Speciální role se ve videoklipu zhostila jeho manželka, Silvia Šarköziová. Ta si vyzkoušela jízdu v luxusním automobilu, kterého hodnota je více než 200-tisíc euro. „Cítila jsem zvláště velkou zodpovědnost a do určité míry i strach. Postupem času jsem si ale zvykla a začala si to užívat,“ vzpomíná na natáčení zpěvačka a violončelistka.
Cigánski Diabli se v těchto dnech připravují i na turné s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, během kterého navštíví Zlín, Havířov, Světlou nad Sázavou, Poličku, Prahu, Prievidzu, Frýdek-Místek, Horní Bludovice a Luhačovice. Jedinečný hudební projekt je podle slov skupiny důkazem toho, že všechny žánry je možné propojit do jednoho souvislého celku.


„Výsledek je ohromující. Všichni členové Cigánských Diablov jsou vystudovaní interpreti klasické hudby, a tak technicky perfektně zdatní. Díky tomu můžeme propojovat skladby starých mistrů s folklórem a naopak, dodal Jaroslav Svěcený. Na turné by podle něho měli zaznít melodie baroka (Bach), klasicismu (Leclaire) a romantismu (Brahms, Liszt), bokem nezůstanou ani písně z filmových snímků, folk nebo jazz.


Osmičlenný orchestr však kromě úspěchů na české a slovenské hudební scéně budí pozornost i v zahraničí. Před nedávnem se za doprovodu Aténského symfonického orchestru představil na Athens World Music Festival, absolvoval vystoupení v polském Ciechocineku na akci patřící mezi nejprestižnější a největší mezinárodní festivaly romské hudby a kultury v Evropě, a v neposlední řadě reprezentoval Slovensko i v rámci Letních olympijských her v Londýně.

Termíny koncertů – Cigánski Diabli a Jaroslav Svěcený
30. 11. – Zlín
4. 12. – Havířov
5. 1. – Světlá nad Sázavou
6. 1. – Polička
4. 3. – Praha
19. 3. – Prievidza
19. 5. – Frýdek-Místek
7. 6. – Horní Bludovice
14. 6. – Luhačovice

Podívejte se na videoklip ke skladbě Hop čibirib:

 

Foto: www.ciganskidiabli.sk