Už brzy vyjde vůbec první »live« DVD Karla Gotta!

Turné Karla Gotta k albu Dotek lásky se stalo dosud vůbec nejvýpravnější tuzemskou pódiovou show. Šestnáctikoncertní turné po Čechách, Moravě a Slovensku trvalo od října do prosince roku 2012. Na koncerty Karla Gotta s hosty Monikou Absolonovou, Gabrielou Gunčíkovou a Dashou se přišlo podívat 80 086 diváků. Vedle tuzemských fanoušků Karla Gotta se na vystoupení vypravili i jeho příznivci z Německa, Rakouska, Švýcarska, Polska, Ruska, Itálie, USA a Kanady.


Na každém z koncertů se podílelo osmdesát osob, najelo se bezmála sedm tisíc kilometrů. Techniku a 1 700 židlí vozily čtyři kamiony. Patnáct techniků začínalo v 19 hodin den před začátkem koncertu stavět scénu a pracovali ve dvou směnách. Polovina stavěla, polovina odpočívala. Střídali se po osmi hodinách. Scénu osvětlovalo pět osvětlovačů a nazvučovalo pět zvukařů, o videoprojekce se staraly tři osoby.
Karel Gott dostal na každém z koncertů okolo třiceti kytic, během celého turné jich bylo bezmála pět set. Nečekanými dárky, které vedle květin, bonboniér a alkoholu dostal, byly boxerské rukavice podepsané samotným Mohamedem Alim, kniha Slavné ženy o mužích a tanga, které obdržel od mladé blondýnky v Olomouci. „Mám pocit, že tahle noc bude ještě hodně dlouhá,“ pronesl s úsměvem na tváři Karel Gott k publiku poté, co je převzal.
Nezapomenutelnou atmosféru posledního koncertu turné 2012 v O2 Areně zachytily televizní kamery. Téměř tříhodinový audiovizuální záznam přináší mnoho nezapomenutelných hitů Karla Gotta, ale také písně zřídka zařazované či dokonce vůbec nikdy předtím živě nezpívané. Vedle písní Sny bláznivý, Muzika, Má první láska se dnes vdává, Stokrát chválím čas, Za lásku pálím svíci, Bum, bum, bum, Léto jak má být, Zvon snů, Jdi za štěstím, Včelka Mája, Lady Carneval a mnoha dalších tutovek přišla řada také na novinky. Novinkové Party, S ní, Podezírání, S tebou vždycky přijde máj nebo Nic nás nezastaví jsou evergreenové světové melodie s českými texty napsanými nejčastěji přímo pro Karla Gotta.
Původní televizní záznam byl pro toto 2DVD rozšířen celkem na 45 písní, upraven a doplněn o bonusy: sólová vystoupení hostů a jeden unikátní klip na píseň Party. 2DVD nazvané Karel Gott O2 Arena 2012 vychází 17. května na začátku turné 2013:

10. května – Poprad
12. května – Prešov
26. května – Hradec Králové
3. června – Skalica
5. června – Jihlava
7. června – Znojmo

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353