Swingová legenda Glenn Miller Orchestra v lednu 2014 zahřeje Česko

Glenn Miller Orchestra se po roce opět vrací do České republiky! Proslulý orchestr odehraje po republice v průběhu ledna osm koncertů, kde představí svůj nový program nazvaný The Best of Glenn Miller Orchesrta. Uskupení je v Česku velmi populární, hity jako Moonlight Serenade či In the Mood si chodí poslechnout naživo stovky lidí a koncerty bývají často rychle vyprodány.


Nejslavnější swingový orchestr na světě přijede začátkem roku zahřát české publikum svou legendární show. Turné bude probíhat od 5. do 14. ledna 2014 a kromě tradičního vystoupení v pražském Obecním domě zavítá orchestr též do Brna, Ostravy, Plzně, Českých Budějovic, ale nebude chybět ani Zlín, Liberec či Hradec Králové.
„Každé dva roky svůj program měníme, ale ty nejdůležitější skladby, třeba In The Mood nebo Moonlight Serenade, nemůžeme vynechat. Lidé se na ně těší, ožijí při ní. Odcházeli by zklamaní, kdyby ji nedostali,“ říká Wil Salden, kapelník této báječné swingové party.
„Skvělé evergreeny, zkrátka to umějí rozbalit,“ komentovala jedna z návštěvnic poslední vystoupení orchestru v Ústní nad Labem. Vystoupení Glenn Miller Orchestra jsou v České republice velice populární. Díky nostalgické atmosféře, kterou vyvolává hudba 40. let, vystoupení navštěvuje převážně starší generace, ale často i mladí, kteří se rádu nechají unést na vlně hravého swingu. Velké sály po celé republice jsou pravidelně vyprodány a mnozí návštěvníci si tento jedinečný zážitek rádi opakovaně chodí zopakovat, jakmile band zavítá do našich luhů a hájů.
Kapela odehraje až 300 koncertů ročně, avšak vždy přijíždí „in the mood“ v dobré náladě a s úsměvem na tváři.
Historie původního amerického tělesa Glenn Miller Orchestra sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se ve svých třiceti pěti letech stal hvězdou tehdejší hudby. Hubený, vážně vypadající muž přinesl nový zvuk, založený na perfektní harmonii celého orchestru. Na podzim roku 1939 začala rádia hrát hudbu jeho orchestru a skladby In the Mood, Pennsylvania 6-500, String of Pearls a Moonlight Serenade se okamžitě staly populární po celém světě. V roce 1942 přišel Miller s nápadem spolupracovat s americkým letectvem a založil U. S. Air Force Orchestra.
15. prosince 1944 měl Miller letět ze Spojeného království do Paříže hrát pro vojáky, kteří ji nedlouho předtím osvobodili. Jeho letoun odlétl ze základny RAF Twinwood Farm v Claphamu v hrabství Bedfordshire a zmizel nad kanálem La Manche. Jeho tělesné ostatky ani vrak jeho letounu nebyly nikdy nalezeny.

Glenn Miller Orchestra tour 2014

5. 1. – Hradec Králové, Kongresové centrum ALDIS
6. 1. – Ostrava, Dům kultury
7. 1. – Zlín, Městské divadlo
9. 1. – Slovensko – Bratislava, Istropolis
10. 1 – Brno, Bobycentrum
11. 1. – Praha, Obecní dům
12. 1. – Liberec, Dům kultury
13. 1. – České Budějovice, Dům kultury Metropol
14. 1. – Plzeň, Parkhotel Plzeň

Foto: www.glenn-miller-orchestra.de