Southern Avenue oznamují na rok 2020 první koncert u nás

Energická pětka z Memphisu Southern Avenue svým druhým albem Keep On pořádně foukli do plamenů. Nyní hlásí příjezd do České republiky, nominaci na Grammy a přípravu nového alba.

Na svém debutovém albu Southern Avenue z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Jejich organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich hudebních kořenů i oddanost zvolenému stylu. Na svém druhém albu Keep On, které vyšlo v květnu 2019 svou hudební vizi ještě rozšířili. Nyní Southern Avenue získali za své druhé album Keep On nominaci na hudební cenu Grammy. Za to první získali Blues Music Award. A tato »hudební senzace« právě oznámila, že se ve své premiéře představí i českému publiku a to 21. dubna v pražském Paláci Akropolis. S největší pravděpobností převezou i nový hudební materiál, který slibují v první polovině roku 2020.

Southern Avenue jsou mladí a nadaní – přenášejí jižanské tradice do 21. století. Kytarový kouzelník Southern Avenue Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell.

William Bell, držitel ceny Grammy, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba Keep On, byl skupinou naprosto nadšen a považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy. Hudební kritika ocenila jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním.

Debutové album Southern Avenue z roku 2017 bylo v následujícím roce oceněno prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za své druhé studiové album Keep On získali nominaci na Grammy Awards v kategorii blues.

Prague International Blue Night no. 141 – Southern Avenue

21. 4. 2020, Palác Akropolis

Videoklip k singlu z nominovaného alba Keep On je k vidění zde:

https://www.youtube.com/watch?v=OosmaEZH16g

Více infa: https://www.southernavenuemusic.com/

Facebook: https://www.facebook.com/SouthernAvenueMusic/

Další připravované akce:

Walter Traut (us), 2. 5. 2020 / Praha – Lucerna Music Bar https://www.waltertrout.com/

Prague International Bluenight no.:142

Wille & The Bandits (uk), 10. 5. 2020 / Praha – Zasekávák https://www.willeandthebandits.com/

Larkin Poe (uk), 25. 5. 2020 / Praha – Lucerna Music Bar http://www.larkinpoe.com/

Prague International Bluenight no.:144

Beth Hart (us), 23. 10. 2020 / O2 universum http://www.bethhart.com

Prague International Bluenight no.:145

Foto: Liver Music / David McCliste


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353