Soundtrack k filmu Bony a klid 2

K premiéře nového filmu režiséra Víta Olmera Bony a klid 2, která se odehraje již příští úterý 20. května v pražské Tipsport aréně, připravil Supraphon ve spolupráci s autorem původní filmové hudby Ondřejem Soukupem. Ten bude obsahovat jak nové písně z Bony a klid 2, tak i kultovní skladby z původního alba Bony a klid (Dirty Money), které tak vychází poprvé na CD a také v digitální podobě.


Původní LP Bony a klid vyšlo v roce 1989, tedy dva roky po premiéře snímku v kinech. Pro tento film se podařilo získat i dvě slavné písně od britské skupiny Frankie Goes To Hollywood – Relax a The Power of Love, které nechybí ani tentokrát. Autor všech dalších skladeb Ondřej Soukup angažoval v roce 1986 za pomoci přátel z tehdejšího SRN hned tři americké zpěváky žijící ve Frankfurtu: Dianu Green, Silvii Brown a Charlese Shawa. Čtyři songy těchto zpěváků a dva tehdejší velké hity skupiny Frankie Goes To Hollywood doplnili čeští zpěváci: Jiří Korn, Hana Křížková, Petra Janů, Petr Kotvald a Michal Penk. Ti nazpívali Soukupovy písně v angličtině.
V aktuálním filmu, kromě původních hudebních retrospektiv a Frankie Goes To Hollywood, zazní opět autorské novinky Ondřeje Soukupa. Mimo jiné svůj hlas Ondřejovým písním propůjčil Matěj Ruppert (I Love You), který nazpíval rovnou dvě verze této písně – česky a anglicky, nebo talentovaný Ezy (Little Happy), frontman kapely EzyWay. Soundtrack doplňují další skladby, které v novince Bony a klid 2 zazní – velký hit skupiny Nightwork Tepláky, Boldyho Zlatá mince a legendární Miss Moskva Jiřího Korna.

Bony a klid 2 – Original Soundtrack
1. Relax (Frankie Goes To Hollywood)
2. The Power Of Love (Frankie Goes To Hollywood)
3. Little Happy (EzyWay)
4. I Love You (Matěj Ruppert)
5. Vindebona (HOOS)
6. Zlatá mince (Boldy)
7. Dioda (HOOS)
8. Vindobona country (HOOS)
9. Tepláky (Nightwork)
10. Miss Moskva (Jiří Korn)
11. Hold Me Baby (Charles Shaw, Silvia Brown)
12. I Leave It Up To You (Charles Shaw, Silvia Brown)
13. Right On My Pillow (Charles Shaw, Silvia Brown)
14. Gay Town (Diana Green)
15. Don´t You Keep Your Tryin´ (Michal Penk)
16. It´s My Guess (Kam v tom jdeš) (Petr Kotvald)
17. I Wanna Fly On My Own Now (Hana Křížková)
18. Livin´Ain´t So Easy (Ty to nemáš snadný) (Jiří Korn)
19. I´m Just Screamin´ On (Promítám) (Petra Janů)
20. I Love You (Matěj Ruppert) (bonus)

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353