Songs For Japan

Celosvětový hudební charitativní projekt Songs For Japan vyšel 4. dubna 2011 v podobě dvoualba. Na iTunes se nahrávka v 18 zemích okamžitě katapultovala na číslo 1 a během prvních dnů bylo prodáno na 250 000 kopií. Tímto bylo pro Japonsko prostřednictvím Červeného kříže dosud vybráno přes dvě miliony dolarů.


Songs For Japan, hvězdami nabité album na pomoc Japonsku postiženému zemětřesením a tsunami, vyšlo na dvoudiskové kompilaci a celosvětově bylo uvedené na trh 4. dubna 2011. Na iTunes vyšlo album již v pátek 25. března. V 18 zemích světa včetně Spojených států, Francie, Německa, Austrálie, Švédska a Japonska se album v digitální podobě okamžitě vyšplhalo na první místo, v žebříčku digitálních prodejů Billboard 200 debutovalo v první desítce, a to teprve za tři dny prodejů. Fanoušci po celém světě si během necelého týdne koupili více než 250 000 digitálních nahrávek.
Příští týden bude na podpoření snah ulevit následkům katastrofy poskytnut japonskému Červenému kříži (Japanese Red Cross Society) finanční dar formou zálohy ve výši dvou milionů dolarů, který odráží zisk z globálních prodejů digitálního alba. Hudební vydavatelství i všichni umělci, kteří se projektu Songs for Japan účastnili, se zřekli svých poplatků a zisků tak, aby bylo zajištěno, že JRCS získá prostřednictvím této iniciativy maximální podporu. Také iTunes věnují veškerý zisk z celosvětových prodejů ve prospěch JRCS a zároveň význačně podporují tento projekt ve všech svých celosvětových obchodech.
Velká charitativní iniciativa hudebního průmyslu s názvem Songs For Japan je bezprecedentní kompilací 37 velkých hitů a klasických skladeb, včetně 21 hitů Billboard Hot 100 a pěti #1 více než 30 největších jmen současné hudby.

2CD Songs For Japan – tracklist
1. John Lennon – Imagine
2. U2 – Walk On
3. Bob Dylan – Shelter From The Storm
4. Red Hot Chili Peppers – Around The World
5. Lady Gaga – Born This Way
6. Beyoncé – Irreplaceable
7. Bruno Mars – Talking To The Moon
8. Katy Perry – Firework
9. Rihanna – Only Girl (In The World)
10. Justin Timberlake – Like I Love You
11. Madonna – Miles Away
12. Eminem – Love The Way You Lie
13. Bruce Springsteen – Human Touch
14. Josh Groban – Awake
15. Keith Urban – Better Life
16. Black Eyed Peas – One Tribe
17. Pink – Sober
18. Cee Lo Green – It’s Ok
19. Lady Antebellum – I Run To You
20. Bon Jovi – What Do You Got
21. Foo Fighters – My Hero
22. REM – Man On The Moon
23. Nicki Minaj – Save Me
24. Sade – By Your Side
25. Michael Bublé – Hold On
26. Justin Bieber – Pray
27. Adele – Make You Feel My Love
28. Enya – If I Could Be Where You Are
29. Elton John – Don’t Let The Sun Go Down On Me
30. John Mayer – Waiting On The World To Change
31. Queen – Teo Torriate (Let Us Cling Together)
32. Kings Of Leon – Use Somebody
33. Sting – Fragile
34. Leona Lewis – Better In Time
35. Ne-Yo – One In A Million
36. Shakira – Whenever Wherever
37. Norah Jones – Sunrise

Foto: Sony Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353