Snovonne se v rámci evropského turné představí i v Praze

Druhé studiové album zpěvačky, skladatelky a producentky Snovonne bylo dnes americkým vydavatelstvím Rogue Records uvedeno na celosvětový trh. Datum vydání, 14. února, je pro Slovenku, která v současnosti působí a střídavě žije v Anglii, Německu a Spojených státech amerických, symbolické. Na Valentýna totiž zpečetila manželský svazek se svými nejhoršími nočními můrami.


Nahrávku The Nightmare Bride si v téměř plném znění budou moci poslechnout i slovenští fanoušci této interpretky, a to rovnou dvakrát. Poprvé, když se Snovonne představí v Bratislavě jako speciální host kapely Fates Warnings (17. března, Majestic Music Club, Bratislava) a znovu během společného evropského turné s italskými skupinami Theatres des Vampires a Jtr Sickert (22. dubna, U Očka, Bratislava). Trojice kapel v rámci turné navštíví i Maďarsko (21. dubna, Budapešť), Polsko (24. – 26. dubna, Čenstochová, Varšava a Poznaň), Německo (27. dubna, Torgava) a Českou republiku (28. dubna, Praha).


Snovonne absolvuje evropské turné společně se svou kapelou ve složení Samuli Tuomas Mäkelä (kytara), Alex Sitnikov (kytara), Peter Báleš (baskytara) a Lukáš Michálek (bicí). Kromě oznámení koncertů zveřejnila sedmadvacetiletá zpěvačka také videoklip k druhému singlu Puppet’s Lyric, na který v blízké budoucnosti naváže vizuálními zpracováními dalších skladeb z nového alba.


Koncept alba The Nightmare Bride, který byl původně napsán pro divadlo, je založený na schopnosti vypořádat se se svými nejhoršími nočními můrami. Každá ze sedmnácti skladeb nacházejících se na nahrávce tak reprezentuje jiný druh snu. Vrcholný moment alba, skladba Ill Will, je zároveň i duetem se zpěvákem švédské kapely Soilwork – Björnem Striderem. Jako bonus se na nahrávce, která byla dokončená ve studiu Audio Refinery na Floridě, nachází i cover verze písně Evil Schemer od kapely Sick Of It All.


Album The Nightmare Bride bylo na celosvětový trh uvedeno pod taktovkou Rogue Records America v digitální distribuci prostřednictvím iTunes a dalších aplikací pro mobilní telefony a tablety. Za několik týdnů se na trhu objeví i speciální sběratelská edice nahrávky, která bude mít podobu svatebního alba.

Podívejte se na videoklip Snovonne – Puppet’s Lyric:

Podívejte se na videoklip Snovonne – The Difference:

Foto: www.snovonne.net