Škwor – Hledání IDentity

Nové album skupiny Škwor přichází v době, kdy se pražský rockový kvartet díky poslednímu studiovému albu Sliby & Lži, vloni vydanému koncertnímu záznamu 15 let – Praha Incheba Arena a hlavně řadě vyprodaných koncertů stává zásadní akvizicí domácí rockové scény.

a9a4b7fb
Dokazuje to ostatně i pilotní singl Kolikrát…, jenž předznamenává vydání novinky pojmenované Hledání IDentity a doprovází jej i atmosférický černobílý videoklip.
„Název desky tak nějak vyplynul z mého momentálního rozpoložení, to všechno se logicky promítlo i ve většině textů. Myslím, že můžu mluvit i za kluky, když řeknu, že vlastně hledáme, nikdy jsme nepřestali a budeme hledat dál, dokud nás smrt nerozdělí,“ komentuje jméno nového, v pořadí již osmého řadové alba Škwor frontman Petr Hrdlička.
O náladě alba může leccos naznačit právě první singl. Ten se nese v osvědčeném a již lety prověřeném kapelním hudebním modelu, díky kterému má Škwor jasně definovaný vlastní hudební trademark. Poctivý rockový základ s čitelnou melodickou linkou, ale v naprosto současném zvukovém kabátě.
Nové album opět vzniklo ve vlastní produkci kapely a za výrazného zvukového dohledu producenta a kytaristy Lea Holana. Nechybí klasické »škwoří vypalovačky« jako singlová Kolikrát…, titulní Hledání IDentity, ironické Zprávy, které s nadhledem komentují současný svět medií, podobně jako Jeden svět nestačí a další.
Na druhou stranu fanoušci nepřijdou ani o baladické skladby jako Milionu hvězd se ptáš, Máme tu problém či Jizvy na duších, která bude určitě patřit k největším hitům alba a naváže na poslední velký hit kapely Síla starejch vín.
Populární úderka singl i další novinky představí samozřejmě také naživo v rámci podzimního Hledání IDentity tour.

Foto: Supraphon

FB_post_Mysmas


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353