Skupina XIII. Století oživuje Frankensteina

Gothic rocková skupina XIII. Století vydala v pátek album Frankenstein, a to v digitální podobě a na CD i na vinylu. Album Frankenstein obsahuje singly z tvorby XIII. Století, které nevyšly na řadových albech. Většina z nich dostala novou podobu. Především je však doplňují dvě nové písně – Frankenstein a Chaotika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Titulní skladba je poklonou gotickému žánru a zároveň odkazem na dílo Mary Shelleyové a její slavný román. Všechny skladby napsal a album produkoval filosof temnoty Petr Štěpán, vůdčí osobnost skupiny: „Téma Frankenstein mě fascinuje celý život. Chovám k němu obrovský respekt. Frankenstein bude vždy nadčasový a ztvárnit jej hudebně pro mě byla osobní výzva. Zrodit své vlastní monstrum.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skupina XIII. Století vznikla v roce 1991. Hraje kytarový gothic rock vycházející z původního odkazu gotické vlny a punku. Ve svém žánru patří k naší absolutní špičce s přesahem do zahraničí. Vyhledávané jsou její koncerty v Polsku, v Německu, na Slovensku a v Rusku. Vystupuje na mezinárodních festivalech a přehlídkách. V roce 2013 byla skupina oceněna prestižní hudební cenou Břitva a byla uvedena do »Galerie legend«. Skupina hraje ve složení Petr Štěpán (zpěv, kytara), Pavel Štěpán (bicí nástroje), Miroslav »Palda« Paleček (basová kytara) a Kateřina Kameníková (klávesové nástroje).

XIII. Stoleti - Frankenstein

Foto: Warner Music