Semafor / Komplet 1989–2015

Výběr toho nejlepšího, co vzniklo za poslední čtvrtstoletí v divadle Semafor. Rozsáhlý 11CD komplet zaznamenává písňovou tvorbu divadla Semafor v rozpětí 26 let. V tak velkém časovém údobí samozřejmě není možné zachytit vše, proto se editor a dramaturg výběru Jan Kolář soustředil na písně, které považuje za zásadní pro jejich uměleckou hodnotu, či pro půvab, charakterizující příslušnou inscenaci.

1f88a0ff

Tento komplet obsahuje i jedno celistvé jevištní dílo – divadelní hru Lysistrata. Ta se trochu vymyká stylu divadla Semafor s typickými revue nebo hudebními komediemi. Několik komických výstupů navíc dokresluje poetiku tohoto divadla tvořeného geniálním tvůrcem Jiřím Suchým, jeho mimořádně tvárnou a rovnocennou partnerkou Jitkou Molavcovou a souborem většinou mladých a nadaných herců, zpěváků a hudebníků. CD jsou vložena do pošetek s reprodukcemi grafických listů Jiřího Suchého a umocňují tak celkový dojem z činnosti člověka přesahujícího svým dílem vše, co je v normálních lidských silách, čímž se navždy zapsal do dějin českého divadla.

 

Písně a výstupy z 33 her

VÝHYBKA / HEJ RUP, PEKLO NEBUDE, RÁJ SE VRACÍ / ACH, TA LÁSKA NEHEZKÁ / NIŽNÍ NOVGOROD / KONCERT NA ROZLOUČENOU / KAPITÁNE, KAM S TOU REVUE / VÍKEND S KRAUSOVOU / MÉ SRDCE JE ZIMMER FREI / ÚNOS TURECKÉ HOUSLISTKY / PRÉ / NOC V SYNAGOZE / POKUŠENÍ SV. ANTONÍNA / LYSISTRATA / PATERO DŮVODŮ PRO VOO DOO / NIKOHO NEZABIJE / SUKNĚ SMUTNOU JEHLOU SPÍCHNUTÁ / JAKO KDYŽ TISKNE / PENSION ROSAMUNDA / JÁ JSEM OTEC BEMLE A JÁ MATKA ŽEMLE / KYTICE / MAM’ZELLE NITOUCHE / LAURA A OLIVER / HODINY JDOU POZPÁTKU / LEVANDULE / KAM SE PODĚLA VALERIE? / PRSTEN PANA NIBELUNGA / RYTÍŘI Z BLANÍKU A KRASAVICE LÍDA / UTEKLO TO JAKO H₂O / MIZINA ČÍHÁ / SLEČINKY A LUPIČI / KONCERT O ČTYŘECH KAPITOLÁCH / ČOCHTANŮV DIVOTVORNÝ HRNEC / ZLOMENÉ SRDCE LADY PAMELY

 

ZPÍVAJÍ A HOVOŘÍ JIŘÍ SUCHÝ, JITKA MOLAVCOVÁ A DALŠÍCH 55 HERCŮ A ZPĚVÁKŮ DIVADLA SEMAFOR

HRAJE ORCHESTR DIVADLA SEMAFOR

VYBRAL A SESTAVIL JAN KOLÁŘ

 

Foto: Supraphon