Selah Sue – Selah Sue

Nestává se často, abychom narazili na tak originální umělce ze zemí z Beneluxu jako je dvaadvacetiletá letá Belgičanka Selah Sue. Selah umí napsat chytlavé a chytré písničky, hrát na kytaru a hlavně báječně zpívat. Při poslechu jejího originálně zabarveného hlasu nikoho nepřekvapí jména největších idolů: Lauryn Hill, Erykah Badu a Bob Marley.


Soul, funk, reggae ale i křehké akustické intimní balady, to žánrový záběr, který nejvíce rezonuje z její nahrávek. Ještě před tím než vyšlo debutové album Selah Sue, na kterém se podílela například i Meshell Ndegeocello, natočila duet se Cee-Lo Greenem Please na jeho slavné album The Lady Killer a »předskočila« Princovi na některých jeho loňských koncertech v Evropě.
Její první album je velmi ambiciózní. Je to citlivý přechod mezi rockem, současným hip-hopem a funky-soulem. Stejně jako Janelle Monae a M.I.A., je Selah Sue z generace nových ženských osobností, které dokážou originálně bořit hranice mezi žánry.

Label: Because Music
web: www.selahsue.com

Foto: Warner Music Group


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353