Richard Pachman – Egypt – princ Amun

Záznam poutavého představení o nejstarším synovi Ramsese II., o staroegyptských zvycích i pohledech na svět. V hlavní roli se představuje Richard Pachman, taneční vstupy staroegyptských tanců ztvárnilo duo Soleila. Součástí představení je i příběh provázející jednotlivé písně. Ten je namluvený Kamilou Moučkovou, Martinou Kociánovou a Richardem Pachmanem. DVD obsahuje rovněž videoklip k písni RE i dokument o jeho vzniku.


Příběh přestavení je založený na ději povídky Egypt z Pachmanovy druhé knihy Jak chutná život. V ní je popsán životní příběh nejstaršího syna Ramsesse II., prine Amun her shepeshefa, tedy prince Amuna. Na jeho osudu se divák dozví, jak lidé za starého Egypta žili, v jaké Bohy věřili, jaké rituály byly součástí jejích životů a zároveň jak pro členy faraónovy rodiny bylo nemožné mít soukromý život a najít si lásku dle volby svého srdce, nikoliv dle volby panovačného otce.
„To vše se sice divák z DVD Egypt – princ Amun dozví, ale pro mne jako pro autora námětu a scénáře je tento příběh vlastně sekundární. Vždy mne fascinoval starý Egypt a studoval jsem velkou řadu knih a inormací o této neskutečně vyspělé kultuře. Vždy se mi líbilo, jak se dívali staří Egypťané na smrt, na cestu duše po smrti, vždy jsem se zájmem studoval vyobrazení na stěnách hrobek, výjevy z egyptských knih smrti a tak je pro mne dominanrtní myšlenkou multimediálního pásma představení těchto ideí dnešnímu divákovi. Myslím, že se máme možnost lecco naučit od kultury dávno zaniklé. A já jsem chtěl přispět svou troškou do mlýna poznání starého Egypta. K tomu jistě napomůže i to, že některé písně zpívám ve staroegyptštině. Ne, že bych tento jazyk ovládal, ale díky mým přátelům spisovatelům a historikům jsem měl možnost nastudovat dvě staroepgytské modlitby,“ dodává Richard Pachman.

Foto: RP Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353