Regionální pověsti z Čech, Moravy a Slezska

Velká antologie pověstí z Čech, Moravy a Slezska v interpretaci známých českých herců. Celkem devatenáct pověstí z různých koutů naší země interpretují Miroslav Donutil, Martin Stránský, Zlata Adamovská, Jan Přeučil, Miroslav Táborský, Ondřej Vetchý a další interpreti.

e04624a9
Pověsti, legendy a pohádky různých autorů vypráví příběhy o známých městech, hradech a zámcích. Velmi pestrá a rozmanitá kolekce příběhů pro malé i velké posluchače. Titul je součástí vlastivědného projektu Regionální pověsti.

Regionální pověsti z Čech, Moravy a Slezska
Miroslav Donutil – Jak pasák Baroš zbohatl (Valašsko) * Martin Stránský, Tomáš Šolc – Jak domažlický měšťan čerta nepřelstil (Domažlice) * Jan Přeučil, Eva Hrušková – O objevení stříbra v Kutné Hoře (Kutná Hora) * Zlata Adamovská – Kočičí smrk (Aš) * Miroslav Táborský – O pánech z Rožmberka (Krumlov, Třeboň, Vyšší Brod) * Lubor Tokoš – Zlín se menovál »Zlaté japko« (Zlín) * Vladimír Javorský – Čert v Pekelském lese (Aš) * Ladislav Běhůnek – Zeman a jeho odkaz (Uherský Brod, Nivnice) * Vladimír Doskočil – Buchlov kámen (Buchlov) * Ondřej Vetchý – Upomínající ženy (Aš) * Martin Stránský – Tajemství koterovských štol (Plzeň) * Lubor Tokoš – Hradíščko (Zlín) * Miroslav Táborský – O zámeckých paních (Opočno, Marklovice) * Vladimír Doskočil – Jak chtěl čert zničit Moravu (Uherské Hradiště) * Vlastimil Zavřel – O Dolní hospodě (Hranice u Aše) * Arnošt Goldflam – Divoký lovec (Aš) * Jan Přeučil, Eva Hrušková – O pokladu na Sionu (Kutná Hora) * Ladislav Běhůnek – O černých kněžích (Uherský Brod, Starý Hrozenkov) * Martin Stránský – O loupežnících ve Slezsku a na Moravě (Cvilín, Krnov)
Celkový čas: 2:36.30

Foto: Supraphon

FB_post_chalupari