Priessnitz – Beztíže

Skupině Priessnitz se v loňském roce podařil skutečně domácí comeback roku ve velkém stylu. Legendární rockeři z Jeseníků vydali po dlouhých 10 letech skvělé – a jak posluchači, tak i hudební kritikou nadšeně přijaté – nové album Beztíže. To se ihned po vydání dostalo až na 1. místo albové hitparády a až do konce roku 2016 patřilo k nejprodávanějším titulům.

4ef98d1d
Následovalo zcela vyprodané koncertní turné, včetně tří pražských koncertů v Paláci Akropolis a Café V lese a hned několik významných ocenění v hudebních anketách za album roku. Mimo jiné se Priessnitz za Beztíže objevili v nominacích Ceny Apollo a získali dvě nominace na výroční Ceny Anděl 2016.
Samotné album pak vyšlo ve speciální limitované CD edici, navržené grafickým studiem Laboratoř, konkrétně významnými designery Petrem Babákem a Matějem Hanauerem. A jelikož se jednalo o limitovanou sérii, která je již vyprodána, vychází nyní album Beztíže v nové verzi a to jako CD v digipaku s novou grafikou, doplněné o vložený plakát, a také jako 2LP na vinylu!
Vinylová verze bude pak skutečnou lahůdkou. Nahrávka ve speciálním zvukovém masteru je rozdělena na 2 LP, což umožní využít rychlost 45 rpm, navíc v luxusní gramáži 180. Grafika LP je odlišná i od nové CD verze a bude obsahovat tentokrát kompletní textovou dokumentaci včetně textů písní a jako bonus zde bude vložen exkluzivní sešit ve speciálním formátu, obsahující jedinečné fotografie Dušana Tománka, dvorního fotografa kapely, na kterých mapuje jak vznik alba, tak i neopakovatelnou atmosféru podzimního vyprodaného turné.
Cena CD: 329,- Kč, 2LP: 599,- Kč

Foto: Supraphon