Poletíme? ukazují v novém klipu realitu každodenního života

Živelná turbošansónová parta Poletíme? dokazuje, že novoroční kocovina se jí rozhodně netýká! Početná formace okolo frontmana a uznávaného výtvarníka Rudolfa Brančovského hned zkraje roku přichází s novým videoklipem k jednomu ze svých největších koncertních hitů, písni Pojď se mnou lásko má z loňského alba Chce to hit!. Klip zaujme nejen tím, že je kompletně natočen na dron, ale i faktem, že se jeho režie zhostila zpěvačka a herečka Barbora Poláková společně s Jiřím Zemanem.

Foto_archiv_Poletíme_mail

Poprvé jsme si klip nedělali sami, ale svěřili jsme ho do rukou někomu, komu důvěřujeme. Spolupracovalo se velice dobře, ale bylo to takové malé velké dobrodružství. Především to, že vzniknul pouze během dvou zimních natáčecích dnů, tedy něco méně než dvakrát osm hodin natáčení. To je dost úlet, když se na to dívám zpětně!“ ohlíží se Brančovský za vznikem videoklipu.

Ten podobně jako píseň samotná reflektuje realitu každodenního života, stejně jako fakt, že ať už jste dělník nebo milionář, máte vlhký byt nebo zámek, lásku a vzájemnou sounáležitost potřebujeme všichni stejně.

Foto_Jorik_Švanda_mail_1

Klip se natáčel v Brně a jeho okolí. Všichni Brna znalí tedy nejednu z mnoha nasnímaných lokací jistě bezpečně poznají. Brno a především pak Poletíme? díky natáčení klipu blíže poznala i jeho režisérka Barbora Poláková, která přiznává, že kapelu předtím neznala. „Zavolala mi naše společná kamarádka a ředitelka Supraphonu Iva Milerová, že je napadlo, jestli bych se nepokusila vytvořit jim klip. A já zase poprosila kamaráda Jirku Zemana, aby mi s tím pomohl, a vymysleli jsme pár možností na scénář. Kluci si vybrali, co jim přišlo nejlepší a pak jsme odjeli na tři dny do Brna,“ vysvětluje Poláková.

Foto_Tomáš_Beran_mail

Laureátka tří cen Anděl, která vůbec poprvé režírovala klip někoho jiného než svůj vlastní, zároveň dodává: „Poetika textů Poletíme? mi je blízká. Rozhodně nemůžeme mluvit o kapele se všeobecnými slovními obraty, které nic neříkají, a kterých je v naší zemi až až. Budu ráda, když se klip jejich fanouškům bude líbit.“

Když přijde na samotnou kapelu, ta vše hodnotí jako »náročné a zároveň krásné«, a pochvaluje si, že ač byl natáčecí plán tak nabitý, že by »jakýkoli problém mohl mít na jeho zdárný průběh fatální vliv, vše proběhlo, jak mělo«,

SU65332_S_mail

Píseň Pojď se mnou, lásko má bude samozřejmě znít i naživo tam, kde se rtuťovití Poletíme? cítí nejlépe, tedy na koncertních pódiích. Hned v únoru totiž vyrážejí na pokračování své úspěšné klubové šňůry Chce to tour, jejíž loňská část byla z velké části vyprodaná. Během prvních měsíců roku 2019 zavítají Poletíme? v rámci turné do celkem deseti měst. Následně pak kapela naváže koncerty pod širý nebem. Seznam nadcházejících vystoupení najdete níže.

Podívejte se na klip zde:

https://youtu.be/BEpqvsaDDv0

Nadcházející koncerty Poletíme?

16. 2. – Boskovice, Sokolovna

22. 2. – Šumperk, DK

28. 2. – Česká Lípa, KD Crystal
1. 3. – Liberec, Club Warehouse

2. 3. – Pec pod Sněžkou, Music Club Klondike
15. 3. – Vsetín, Kulturní dům

22. 3. – Humpolec, Hell Club
23. 3. – Trhové Sviny, MKS

10. 4. – Praha, Lucerna Music Bar

12. 4. – Litomyšl, Kotelna
30. 4. – Tovačov, Pálení čarodějnic v Tovačově

25. 5. – Teplice, Scéna Na ptačích schodech

25. 5. – Osek u Hořovic, Osecká pohoda

31. 5. – Choceň, Jachta Fest

8. 6. – Břeclav, Slavnosti břeclavského piva 2019

Foto: Supraphon / Tomáš Beran, Jorik Švanda


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353