Písničky Waldemara Matušky vycházejí po letech na vinylu

Muzikál Láska nebeská pražského Divadla Broadway vznikl na základě oblíbených písní legendárního zpěváka Waldemara Matušky. V režii muzikálového režiséra Zdeňka Zelenky se v hlavních rolích objeví Josef Vojtek, Jan Čenský, Martin Dejdar, Naďa Konvalinková, Milan Peroutka, Dana Syslová, Peter Pecha, Vojtěch Drahokoupil, Sandra Pogodová a mnoho dalších. Premiéra je naplánovaná na 30. září 2021. Uvedení muzikálu bude předcházet vydání stejnojmenného alba s originálními nahrávkami Waldemara Matušky z let 1961 až 1980. Album Láska nebeská na 2CD, vinylové LP desce i digitálně vydal v pátek 10. září Supraphon.

Waldemar Matuška byl skvělým zpěvákem s darem energie rozjetého námořníka, civilně sentimentálního trubadúra, přirozeně swingujícího interpreta, ale také citlivě zpracovávajícího obdivovatele country-music. Jeho hity jako například Slavíci z Madridu, Píseň pro Kristýnku, Tisíc mil, A tak dál nosíš po kapsách sny mládí, Tereza, Sbohem, lásko, To všechno odnes čas anebo Růže z Texasu patří dnes již do tzv. zlatého fondu vydavatelství Supraphon, se kterým Waldemar Matuška spolupracoval od roku 1961, kdy natočil svůj první singl Suvenýr. A protože byl Waldemar Matuška nejen výrazným muzikantským typem, ale také přátelským člověkem, lidé na něj nezapomínají ani ve chvíli, kdy už tu s námi bohužel dvanáct let není. Nedožité devadesátiny Waldemara Matušky si připomene v červenci příštího roku.

Láska nebeská bude už čtvrtým muzikálem pomyslné řady, který vznikl na základě písní slavného českého interpreta. Předchozí takzvané »hitmuzikály« využily tvorbu Václava Neckáře (Mýdlový princ) nebo Karla Gotta (Čas růží). Ke všem také Supraphon vydal alba původních nahrávek.

MULTILINK: https://lnk.to/MatuskaLaskaNebeska

 

TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=hJsE8ZllD8Q

 

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353